mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Insourcing zamiast zwolnień w Gliwicach

Insourcing zamiast zwolnień w Gliwicach

Kilka dni temu pojawiła się informacja o ograniczeniu pracy gliwickiego Opla do dwóch zmian. Ta decyzja oznaczałaby konieczność zwolnienia około 700 osób. Firma zamierza jednak uchronić pracowników przed utratą pracy, przejmując część zadań realizowanych do tej pory przez zewnętrzne firmy.

Insourcing zamiast zwolnień w Gliwicach
W związku z bardzo trudną sytuacją rynkową w IV kwartale 2008 roku oraz prognozami sprzedaży samochodów w roku 2009, dyrekcja General Motors Manufacturing Poland w Gliwicach podjęła decyzję o dostosowaniu mocy produkcyjnych zakładu do sytuacji rynkowej. Rozważano różne sposoby ograniczenia kosztów produkcji przy spadającej ilości produkowanych samochodów. Ostatecznie dyrekcja zdecydowała się na ograniczeniu od grudnia 2008 czasu pracy zakładu z trzech do dwóch zmian. Decyzja ta spowodowałaby konieczność zwolnienia około 700 pracowników gliwickiego Opla.

W celu uniknięcia redukcji tak dużej liczby etatów, zarząd GMMP podjął decyzję o włączeniu do struktury organizacyjnej przedsiębiorstwa zadań realizowanych dotychczas poza nim (ang. insourcing). Tym samym pracownicy GMMP zostaną przeniesieni do wykonywania prac, które to tej pory były prowadzone przez zewnętrzne firmy, takie jak: PPG – Paint, PPG – GA, MFA - S.C., Premier – CM, Kirchoff i Wega.

Podobne wiadomości:

Opel Crossland X – znamy polskie ceny

Opel Crossland X – znamy polskie ceny

Aktualności 2017-03-20

Nowy Opel Insignia - znamy polskie ceny i wyposażenie

Nowy Opel Insignia - znamy polskie ceny i...

Aktualności 2017-02-24

Komentuj:

~G. 2008-11-25

Mniejsze zło w wykonaniu pana przewodniczącego oznacza... większe składki dla NSZZ Solidarnośc. Wiecie, że składka członkowska w związkach zależy od wysokości zarobków? W Oplu stawki są wyższe...

~SCG 2008-11-25

Zgadzam się z tym co napisał ,,G'' ze swojej strony chciał bym dodać że zwolnienia tego dokonał NSZZ Solidarność w GMMP podpisując porozumienie z Pracodawcą i zdradzając swoich członków w SCG bagatela 300 osób:(jak stwierdził S.C Przewodniczący w/w związku wybrał mniejsze zło .

~PL 2008-11-24

JESZCZE JEDEN SPOSÓB NA WYPUSZCZANIE W MALINY ! MNIE - ALE W INNEJ BRANŻY - NA TAKIM INSOURCINGU ZATRUDNIANO PRZEZ KILKA MIESIĘCY - PO CZYM OUT. I TAK MNIEJ WIĘCEJ 95 % MOICH KOLEGÓW TO SAMO SPOTKAŁO.

~G. 2008-11-24

Opel jest zakłamany jak komuna. Nie ma zwolnień? Pieprzenie! Pan Tomek ma rację - tak czy tak poleci 700 osób... A czy to podfirma czy nie? Co za różnica? Różnicę widzą tylko Ci, którym zależy by wpierać światu, że GM jest wspaniałe i z każdego kryzysu wychodzi bez szwanku! Ludzie nie są kretynami - widzą jak mydlicie oczy. Nie jest Wam głupio Panowie z GM? Prawda boli co? Trudno się przyznać, że wywala się na bruk ludzi? Wizerunek by ucierpiał? Uwierzcie, że dla samych zwalnianych i ich rodzin Wasz wizerunek nic nie znaczy. Prawda - ona jest w życiu ważna. Umiejętność przyznania się i pomoc zwalnianym ludziom a nie wypieranie się! Co złego to nie my? To zwalnia PPG, Premier itd. a nie Wy prawda? Wstyd i żenada Drogi GM

~Tomek 2008-11-24

..wychodzi na jedno. Pracownicy firm zewnętrznych stracą pracę w ilości 700 osób..

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prawo jazdy - koniec z oblewaniem na egzaminach
Prawo jazdy - koniec z oblewaniem na egzaminach
Egzamin na prawo jazdy to jeden z najbardziej stresujących momentów w życiu. Wszystko przez niską zdawalność, która jest sposobem na zarobek przez ośrodki szkoleniowe inkasujące za każdy egzamin ponad 100 zł. Posłowie PiS mają pomysł na zmianę sposobu finansowania WORD-ów.
Odgadnij model Odgadnij model