mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Instalacje LPG w samochodach Skody

Instalacje LPG w samochodach Skody

Utrzymujące się wciąż duże zainteresowanie samochodami wyposażonymi w instalacje LPG skłoniło Skodę do poszerzenia swojej oferty o auta właśnie z tego typu napędem.

Instalacje LPG w samochodach Skody

We wszystkich modelach Skody montowane będą instalacje renomowanej włoskiej firmy Landi Renzo, która może pochwalić się już 50-letnią tradycją na najbardziej rozwiniętym rynku LPG w Europie oraz doświadczeniem we współpracy z koncernem VW.
 
Co ważne, rozwiązanie zaproponowane przez Skodę ma być unikalnym na rynku. Specjalnie dedykowane instalacje sekwencyjne LPG o nazwie Omegas przeznaczone są do konkretnego samochodu marki Skoda z konkretnym silnikiem benzynowym, np. Roomster z silnikiem 1.6 16 V 77 kW.
 
Nowe samochody Skoda objęte 2-letnią gwarancją mechaniczną, utrzymują tę gwarancję po montażu instalacji gazu LPG firmy Landirenzo w autoryzowanym salonie Skody. Dodatkowo firma Landi-Renzo Polska udziela gwarancji na okres 24 miesięcy, na elementy składowe instalacji, licząc od daty montażu.
 
Oferowany przez włoską firmę wielopunktowy system wtrysku sekwencyjnego gazu w fazie lotnej Omegas należy do najnowszej generacji dostępnej na rynku. Zastosowane rozwiązania w postaci dwustopniowego reduktora-parownika, precyzyjnych wtryskiwaczy, komputera ECU gazu, w którym jest zarejestrowana mapa sterowania wtryskiwaczami gazu, umożliwiają indywidualne dostosowanie do poszczególnych silników samochodów Skoda. W minimalnym tylko stopniu narusza on oryginalny system zasilania na benzynę. Oznacza to, że jednostka sterująca gazu przetwarza informacje otrzymywane z sterownika silnika i wykorzystuje do sterowania wtryskiwaczy gazu.
 
System instalacji Landirenzo wyposażony jest w szereg zabezpieczeń, gotowych do zamknięcia dopływu gazu, w razie wykrycia jakiejkolwiek nieprawidłowości lub usterki w systemie zasilania gazem lub benzyną. Przełącznik rodzaju pracy układu zasilania dodatkowo wyposażony jest w sygnał dźwiękowy, który informuje prowadzącego pojazd o konieczności zmiany zasilania na paliwo benzynowe, tak w przypadku wystąpienia usterki w pracy systemu, jak i braku gazu w zbiorniku.
 
Przełączanie zasilania silnika z benzyny na gaz następuje automatycznie i co ważne następuje to bardzo szybko i nieodczuwalnie. Zmniejszenie się poziomu gazu w zbiorniku w miarę jego ubywania sygnalizowane jest gasnącymi diodami na przełączniku.
 
Ceny instalacji LPG w modelach Skody:

  • Fabia 1,2 (54/64KM) - 3.999 zł
  • Fabia 1,4 (75/80KM) - 4.299 zł
  • Roomster 1,2 (64KM) - 3.999 zł
  • Roomster 1,4 (85KM), 1,6 (105KM) - 4.299 zł
  • Octavia Tour 1,4 (75KM), 1,6 (102KM) - 4.299 zł
  • Octavia 1,4 (80KM), 1,6 (102KM) - 4.399 zł

 
Zobacz więcej o samochodach marki Skoda

 

Zobacz koniecznie: Wszystko o Skoda
Tematy w artykule: Skoda Landi Renzo

Podobne wiadomości:

Elektryczna Skoda w 2020 roku

Elektryczna Skoda w 2020 roku

Aktualności 2017-11-20

Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda znów numerem jeden

Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda...

Aktualności 2018-01-15

Komentuj:

~Grzejnik 2007-02-09

A ja uważam, że mimo wszystko to bardzo dobra alternatywa dla ludzi, którzy dużo jeżdżą, a niekoniecznie chcą przepłacać 8-10 tys. za silnik Diesla. Kiedyś, jak ktoś zamontował gaz do nowego auta to automatycznie tracił gwarancję. A przecież nie po to kupuje się nowe auto. Myślę, że to dobry chwyt marketingowy, który napewno zwiększy sprzedaż Skody na polskim rynku. Inne marki powinny naśladować Skodę. Niestety takie mamy realia jakie mamy. Pozdrawiam

~Podpis: 2007-02-05

"50-letnią tradycją na najbardziej rozwiniętym rynku LPG w Europie" rozumiem, że chodzi o Włochy... tyle, że najbardziej rozwinięty rynek to chyba ten który ma najwięcej samochodów napędzanych LPG - a z krajów europejskich jest to .... POLSKA! Druga sprawa "system wtrysku sekwencyjnego gazu w fazie lotnej Omegas należy do najnowszej generacji dostępnej na rynku" kolejna nieprawda.... Najnowocześniejsze systemy mają wtrysk fazy ciekłej, np. firmy Vialle...... Co więcej skoda i ogólnie vw zaklinała się, że ich silniki nie będą nigdy zasilanie gazem bez utraty gwarancji.....

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.