mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Instruktorzy brali łapówki

Instruktorzy brali łapówki

Byli instruktorami nauki jazdy. Od kursantów przyjmowali łapówki w zamian za obietnicę ułatwienia zdania egzaminu praktycznego na prawo jazdy. Sprawa wyszła na jaw i mężczyzn zatrzymali policjanci z KSP. W tej sprawie zatrzymano już kilkadziesiąt osób. Sprawa jest rozwojowa. Śledczy planują kolejne zatrzymania.

Instruktorzy brali łapówki
Od wielu miesięcy śledztwo w sprawie korupcji przy egzaminach na prawo jazdy prowadzi Prokuratura Okręgowa w Siedlcach. Sprawa miała swój początek m.in. dzięki ustaleniom policjantów Wydziału dw. z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu - Sekcja Siedlce. Czynności w tej sprawie wykonują stołeczni policjanci z wydziału dw. z korupcją. Dotychczas w tej sprawie zatrzymano już kilkadziesiąt podejrzewanych osób. Niektórzy z nich zostali tymczasowo aresztowani, inni są pod policyjnym dozorem.

Tym razem policjanci z wydziału dw. z korupcją, realizując wytyczne prokuratury, zatrzymali kolejne dwie osoby związane z przestępczym procederem. W ręce Policji wpadli 55-letni Włodzimierz K. i 40-letni Dariusz G. Obaj to instruktorzy nauki jazdy w warszawskich szkołach. Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyźni działali od około 2-3 lat. W tym czasie, jeżdżąc na „L”, przyjmowali pieniądze w zamian za obietnicę ułatwienia kursantom zdania egzaminu praktycznego na prawo jazdy. Powoływali się przy tym na wpływy w ośrodku szkolenia kierowców. Szacuje się, że przyjmowali najczęściej od 1 do 3 tys. złotych.

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty płatnej korupcji. Włodzimierz K. decyzja sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące, a Dariusz G. jest pod policyjnym dozorem. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Sprawa jest rozwojowa. Śledczy planują kolejne zatrzymania.

Policja przypomina, że nie podlega karze sprawca przestępstwa korupcyjnego, jeżeli korzyść majątkowa lub osobista albo ich obietnica została przyjęta lub wręczona, a sprawca zawiadomił o tym fakcie organ powołany do ścigania przestępstw i ujawnił wszystkie istotne okoliczności przestępstwa, zanim organ ten się o nim dowiedział – art. 229 § 6 kodeksu karnego.

Podobne wiadomości:

Od 1 stycznia nie unikniesz zatrzmania prawa jazdy

Od 1 stycznia nie unikniesz zatrzmania prawa...

Finanse i prawo 2017-01-04

Święta 2016 na drogach – mniej wypadków, mniej pijanych

Święta 2016 na drogach – wypadków,...

Aktualności 2016-12-27

Komentuj:

~zen 2010-01-21

a bo to oni pierwsi. to jest taka nasza tradycja narodowa

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kia Lotos Race 2017 - niebawem start
Kia Lotos Race 2017 - niebawem start
Już pod koniec kwietnia wystartuje kolejny sezon jedynej markowej serii wyścigowej w Polsce. Kia Lotos Race będzie po raz kolejny zaliczany do „International Series sanctioned by the FIA".
Odgadnij model Odgadnij model