mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Instruktorzy brali łapówki

Instruktorzy brali łapówki

Byli instruktorami nauki jazdy. Od kursantów przyjmowali łapówki w zamian za obietnicę ułatwienia zdania egzaminu praktycznego na prawo jazdy. Sprawa wyszła na jaw i mężczyzn zatrzymali policjanci z KSP. W tej sprawie zatrzymano już kilkadziesiąt osób. Sprawa jest rozwojowa. Śledczy planują kolejne zatrzymania.

Instruktorzy brali łapówki
Od wielu miesięcy śledztwo w sprawie korupcji przy egzaminach na prawo jazdy prowadzi Prokuratura Okręgowa w Siedlcach. Sprawa miała swój początek m.in. dzięki ustaleniom policjantów Wydziału dw. z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu - Sekcja Siedlce. Czynności w tej sprawie wykonują stołeczni policjanci z wydziału dw. z korupcją. Dotychczas w tej sprawie zatrzymano już kilkadziesiąt podejrzewanych osób. Niektórzy z nich zostali tymczasowo aresztowani, inni są pod policyjnym dozorem.

Tym razem policjanci z wydziału dw. z korupcją, realizując wytyczne prokuratury, zatrzymali kolejne dwie osoby związane z przestępczym procederem. W ręce Policji wpadli 55-letni Włodzimierz K. i 40-letni Dariusz G. Obaj to instruktorzy nauki jazdy w warszawskich szkołach. Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyźni działali od około 2-3 lat. W tym czasie, jeżdżąc na „L”, przyjmowali pieniądze w zamian za obietnicę ułatwienia kursantom zdania egzaminu praktycznego na prawo jazdy. Powoływali się przy tym na wpływy w ośrodku szkolenia kierowców. Szacuje się, że przyjmowali najczęściej od 1 do 3 tys. złotych.

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty płatnej korupcji. Włodzimierz K. decyzja sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące, a Dariusz G. jest pod policyjnym dozorem. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Sprawa jest rozwojowa. Śledczy planują kolejne zatrzymania.

Policja przypomina, że nie podlega karze sprawca przestępstwa korupcyjnego, jeżeli korzyść majątkowa lub osobista albo ich obietnica została przyjęta lub wręczona, a sprawca zawiadomił o tym fakcie organ powołany do ścigania przestępstw i ujawnił wszystkie istotne okoliczności przestępstwa, zanim organ ten się o nim dowiedział – art. 229 § 6 kodeksu karnego.

Podobne wiadomości:

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Aktualności 2017-08-16

Policja kupiła nieoznakowane motocykle z wideorejestratorami

Policja kupiła nieoznakowane motocykle z...

Aktualności 2017-06-13

Komentuj:

~zen 2010-01-21

a bo to oni pierwsi. to jest taka nasza tradycja narodowa

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia
Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia
Już za kilka tygodni na salonie motoryzacyjnym w Genewie zadebiutuje nowe wcielenie koreańskiego przedstawiciela segmentu aut kompaktowych. Kolejne wcielenie Kii Ceed pojawi się w dwóch wersjach nadwoziowych.