mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Inter Cars zainwestuje pod Warszawą

Inter Cars zainwestuje pod Warszawą

Firma Inter Cars S.A., największy dystrybutor części zamiennych do samochodów w Polsce zamierza rozbudować swoje centrum logistyczne pod Warszawą. Planowana inwestycja pochłonie około 100 mln zł.

Inter Cars zainwestuje pod Warszawą
Spółka Inter Cars S.A. została założona w 1990 roku. Na początku miała swoją siedzibę w Warszawie. W 2000 roku firma przeniosła swoją główną siedzibę do nowoczesnego Centrum Logistycznego o powierzchni 17 tys. metrów kwadratowych w Cząstkowie Mazowieckim. Obecnie firma posiada 80 filii w kraju oraz 15 oddziałów w Czechach, Słowacji i na Ukrainie. Inter Cars jest największą spółką dystrybuującą części zamienne do samochodów osobowych i ciężarowych nie tylko w Polsce, ale także w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Asortyment części liczący ponad 160 tys. pozycji stale uzupełniany jest ofertą ponad 120 największych światowych producentów, z których wielu jest dostawcami podzespołów na pierwszy montaż samochodów oraz na rynek wtórny.

Firma ma zamiar zainwestować w swoje centrum logistyczne w Kajetanach pod Warszawą. Inwestycja za około 100 mln zł ma na celu odciążenie głównego magazynu w Cząstkowie. Budowa nowego obiektu zwiększy powierzchnię magazynową wysokiego składowania z prawie 12 tys. mkw. do 37 tys. mkw. Obiekt, w którym zostaną zastosowane najnowocześniejsze rozwiązania techniczne, ma być gotowy w połowie 2009 roku.

Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Odświeżona Mazda 6 zadebiutuje w Genewie
Odświeżona Mazda 6 zadebiutuje w Genewie
Japoński producent przygotowuje się do salonu motoryzacyjnego w Genewie. Na halach wystawowych pojawi się odświeżona Mazda 6. Znamy już listę zmian w tym modelu.