mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Inter Cars zainwestuje pod Warszawą

Inter Cars zainwestuje pod Warszawą

Firma Inter Cars S.A., największy dystrybutor części zamiennych do samochodów w Polsce zamierza rozbudować swoje centrum logistyczne pod Warszawą. Planowana inwestycja pochłonie około 100 mln zł.

Inter Cars zainwestuje pod Warszawą
Spółka Inter Cars S.A. została założona w 1990 roku. Na początku miała swoją siedzibę w Warszawie. W 2000 roku firma przeniosła swoją główną siedzibę do nowoczesnego Centrum Logistycznego o powierzchni 17 tys. metrów kwadratowych w Cząstkowie Mazowieckim. Obecnie firma posiada 80 filii w kraju oraz 15 oddziałów w Czechach, Słowacji i na Ukrainie. Inter Cars jest największą spółką dystrybuującą części zamienne do samochodów osobowych i ciężarowych nie tylko w Polsce, ale także w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Asortyment części liczący ponad 160 tys. pozycji stale uzupełniany jest ofertą ponad 120 największych światowych producentów, z których wielu jest dostawcami podzespołów na pierwszy montaż samochodów oraz na rynek wtórny.

Firma ma zamiar zainwestować w swoje centrum logistyczne w Kajetanach pod Warszawą. Inwestycja za około 100 mln zł ma na celu odciążenie głównego magazynu w Cząstkowie. Budowa nowego obiektu zwiększy powierzchnię magazynową wysokiego składowania z prawie 12 tys. mkw. do 37 tys. mkw. Obiekt, w którym zostaną zastosowane najnowocześniejsze rozwiązania techniczne, ma być gotowy w połowie 2009 roku.

Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Znamy ceny nowego Lexusa LS
Znamy ceny nowego Lexusa LS
Kilka tygodni temu poznaliśmy kolejną generację topowego Lexusa LS, a tymczasem samochód wchodzi do polskich salonów - polski importer ujawnił cenniki. Czy japońska limuzyna powinna się obawiać niemieckiej konkurencji?
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic