mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Inter Groclin Auto S.A. planuje połączenie z Car Trim GmbH

Inter Groclin Auto S.A. planuje połączenie z Car Trim GmbH

Inter Groclin Auto S.A. planuje fuzję z Car Trim GmbH, niemieckim producentem wysokiej jakości konstrukcji metalowych i części zabezpieczających dla przemysłu motoryzacyjnego oraz wysokiej klasy tekstylnych i skórzanych elementów wyposażenia wnętrz dla przemysłu motoryzacyjnego i lotniczego.

Inter Groclin Auto S.A. planuje połączenie z Car Trim GmbH
Akcjonariusze Inter Groclin Auto S.A. podpisali 27 marca 2014 roku list intencyjny z akcjonariuszami Car Trim GmbH w związku z planowaną transakcją. W liście intencyjnym strony potwierdziły swój zamiar przeprowadzenia procesu połączenia obu spółek i jego finalizacji do końca września 2014 roku, poprzez emisję akcji Inter Groclin Auto S.A. skierowaną do udziałowców Car Trim GmbH, z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy. Proces due diligence obu spółek został zaplanowany na maj oraz początek czerwca 2014 roku. Negocjacje warunków umowy inwestycyjnej oraz ustalenie parytetu wymiany akcji odbędą się w czerwcu 2014 roku. Strony zamierzają podpisać umowę inwestycyjną do końca czerwca 2014 roku.

Jak informuje spółka Inter Groclin Auto planowana transakcja wpisuje się w strategię Grupy Groclin, której założenia obejmują zarówno wzrost organiczny, jak i wzrost poprzez akwizycje starannie wybranych spółek działających w sektorze R&D oraz niszach rynkowych, które mogą zapewnić przewagi konkurencyjne na rynkach, na których Grupa Groclin jest już obecna. W 2013 roku Grupa Groclin przejęła spółkę Kabel Technik Polska Sp. z o.o., co pozwoliło Grupie na rozszerzenie oferty produktowej o wiązki elektryczne i szafy sterownicze. W 2014 roku Inter Groclin Auto S.A. podpisała umowę na zakup SeaTcon AG oraz SedisTec UG – firm zajmujących się projektowaniem, rozwojem i produkcją wysokiej jakości siedzeń, poszyć oraz produktów wyposażenia wnętrz samochodów. Inter Groclin Auto S.A. oczekuje obecnie na otrzymanie zgody na finalizację transakcji od banków zapewniających Grupie finansowanie. Przejęcie to zapewni Grupie Groclin dostęp do szerokich kompetencji oraz najwyższej jakości, nowoczesnych rozwiązań, a przejmowane spółki staną się centrum badań i rozwoju dla biznesu poszyciowego. Podobnie, planowana transakcja wiąże się z synergiami związanymi z potencjałem sprzedaży krzyżowej (cross selling) wynikającym z częściowej komplementarności ofert produktowych obu spółek, większą i bardziej zbalansowaną bazą klientów, reorganizacją procesów produkcyjnych, w tym większym wykorzystaniu posiadanych przez Inter Groclin Auto zdolności produkcyjnych oraz korzyściami wynikającymi z integracji wertykalnej związanej z posiadaną przez Car Trim garbarnią.

- Grupa Groclin dąży do ciągłego tworzenia lepszych rozwiązań dla swoich klientów. Car Trim oferuje produkty doskonale uzupełniające ofertę Grupy, co wraz z posiadaną przez Car Trim garbarnią tworzy wysoki potencjał. Połączony podmiot stanie się znaczącym europejskim graczem posiadającym stabilną i zdywersyfikowaną bazę klientów w Europie. Jednocześnie połączone spółki będą posiadały konkurencyjne kosztowo zakłady produkcyjne w Niemczech, Polsce, Bośni i Hercegowinie, Czechach i na Ukrainie. Dlatego też, połączenie z Car Trim znacząco przyczyni się do realizacji naszych celów strategicznych – powiedział André Gerstner, Wiceprezes i większościowy udziałowiec Grupy Groclin.

Car Trim GmbH, z siedzibą w Plauen, w Niemczech, jest producentem wysokiej jakości komponentów, m.in. konstrukcji metalowych i części zabezpieczających dla przemysłu motoryzacyjnego oraz tekstylnych i skórzanych elementów wyposażenia wnętrz dla przemysłu motoryzacyjnego i lotniczego. Spółka posiada zakłady produkcyjne w Niemczech, Czechach oraz Bośni i Hercegowinie. Zarząd Car Trim oczekuje, że przychody w 2014 roku osiągną 69 milionów EUR.

 

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Warszawa, Syrena, Polonez - powrót polskiej motoryzacji?

Warszawa, Syrena, Polonez - powrót polskiej...

Aktualności 2015-09-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.