mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Inter Groclin Auto inwestuje w rozwój i produkcję siedzeń

Inter Groclin Auto inwestuje w rozwój i produkcję siedzeń

Inter Groclin Auto S.A. podpisała umowę na zakup SeaTcon AG oraz SedisTec UG – firm zajmujących się projektowaniem, rozwojem i produkcją wysokiej jakości siedzeń, poszyć oraz produktów wyposażenia wnętrz samochodów.

Inter Groclin Auto inwestuje w rozwój i produkcję siedzeń
Właścicielami spółek SeaTcon AG oraz SedisTec UG były do tej pory osoby prywatne. Transakcja obejmuje docelowo nabycie 100% udziałów w obu firmach. Łączna cena za 100% kapitału własnego wynosi 510 tys. Euro niezależnie od dodatkowej płatności w wysokości do 450 tys. EUR w ramach mechanizmu earn-out (premia za efektywność), w zależności od wyników obu firm w 2014 i 2015 roku. Dyrektorzy i wszyscy inni kluczowi pracownicy pozostaną zatrudnieni w dotychczasowych firmach i będą współpracowały blisko z innymi jednostkami Grupy Groclin. Umowa ta jest uwarunkowana stosownymi akceptacjami banków finansujących, których finalizacja jest planowana w ciągu najbliższych kilku tygodni - informuje Inter Groclin Auto.

- Grupa Groclin dąży do zwiększania wartości dostarczanej swoim klientom, poprzez dodawanie kolejnych kompetencji, dlatego nabycie SeaTcon oraz SedisTec, wraz z ich wiedzą oraz najwyższej jakości, nowoczesnymi rozwiązaniami są idealnym zestawieniem. SeaTcon stanie się naszym centrum badań i rozwoju dla biznesu poszyciowego. Transakcja ta przybliża nas do realizacji celów strategicznych. – powiedział André Gerstner, wiceprezes i większościowy udziałowiec Grupy Groclin.

- Cieszę się, że SeaTcon oraz SedisTec będą mogły dalej się rozwijać w strukturach Grupy Groclin. Jest to szansa na wykorzystanie naszych kompetencji i doświadczenia na większą skalę, a nasza pozycja rynkowa i oferta w ramach prestiżowych przetargów ulegną wzmocnieniu – powiedział Ulf Schlenker, Prezes SeaTcon oraz SedisTec.

 

SeaTcon oraz SedisTec zajmują się projektowaniem, rozwojem i produkcją siedzeń, poszyć i akcesoriów samochodowych skupiając się na najwyższej jakości oferowanych produktów. Według przedstawicieli SeaTcon oraz SedisTec obie firmy wygenerują wspólnie około 7,5 miliona Euro przychodów ze sprzedaży oraz 600 tysięcy Euro EBITDA w 2014 roku.

Grupa Groclin jest europejskim producentem wysokiej jakości komponentów elektrycznych i poszyć oraz dostawcą profesjonalnych usług dla klientów działających w przemyśle energetycznym, transportowym, budowlanym, motoryzacyjnym i telekomunikacyjnym. Inter Groclin Auto S.A. jest spółką publiczną notowaną na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych oraz właścicielem siedmiu zakładów produkcyjnych w Polsce i na Ukrainie. Grupa Groclin zatrudnia blisko 4.000 pracowników i generuje przychody ze sprzedaży w wysokości około 500 milionów PLN.

 

Podobne wiadomości:

Lexus Kinetic Seat - oto fotel przyszłości z Japonii

Lexus Kinetic Seat - oto fotel przyszłości z...

Technika 2016-09-16

Warszawa, Syrena, Polonez - powrót polskiej motoryzacji?

Warszawa, Syrena, Polonez - powrót polskiej...

Aktualności 2015-09-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.