mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Inter Groclin najlepszy w regionie

Inter Groclin najlepszy w regionie

Spółka Inter Groclin Auto z Grodziska Wielkopolskiego zajęła pierwsze miejsce wśród wielkopolskich firm w rankingu Filary Polskiej Gospodarki przygotowanym przez "Puls Biznesu" i międzynarodową wywiadownię gospodarczą Coface Intercredit Poland.

Inter Groclin najlepszy w regionie

"Inter Groclin jest firmą o znaczeniu ponadregionalnym, choć szczególne znaczenie ma dla gospodarki południowo-zachodniej Wielkopolski. Jest miejscem pracy i źródłem dochodu dla 4 tys. mieszkańców okolicznych powiatów" - Wojciech Witkowski, Wiceprezes Zarządu.

Filary Polskiej Gospodarki to ranking skupiający przedsiębiorstwa największe i odgrywające wiodącą rolę w poszczególnych województwach, a co za tym idzie i w całej gospodarce narodowej. Nazwa rankingu nie została więc wybrana przypadkowo. Filar to podpora, a przekładając na język gospodarki  lider biznesu.
 
Takim liderem biznesu wśród wielkopolskich firm jest Inter Groclin Auto z Grodziska Wielkopolskiego, której właścicielem, jest Zbigniew Drzymała.

Podstawą firmy jest dostarczenie wyrobów wysokiej jakości a drogą do sukcesu jest nieustanny rozwój. Inter Groclin od lat inwestuje w ludzi, technologię i zarządzanie. Na tym buduje swój sukces.

"Filar gospodarki trzeba osadzić na trwałych fundamentach. Dla Inter Groclinu są nimi: wybór branży motoryzacyjnej, postawienie na trudny wyspecjalizowany eksport, rozwój i optymalne wykorzystanie regionalnych zasobów rynku pracy. Także sprawny system zarządzania, a szczególnie postawienie na jakość pracy i produkcji bez jakichkolwiek kompromisów.

Dzięki takiej strategii nieznana spółka z Karpicka znalazła się w grupie europejskich potentatów branży producentów poszyć samochodowych, dostarczających swoje wyroby takim markom, jak Volvo, Mercedes czy Audi. W przemyśle motoryzacyjnym liczą się wielcy i mocni. Postawiliśmy na inwestycje w rozwój potencjału wytwórczego, wysoką produktywność i nowoczesna technologię" - mówi Wojciech Witkowski.
 
Przyjęta strategia owocuje - dziś Inter Groclin Auto ma coraz większy udział na europejskim rynku tapicerki samochodowej, a wyprodukowane przez firmę fotele znajdują się w samochodach takich marek jak: Volvo, Volkswagen, Renault i Mitsubishi.

Wielomilionowe zyski spółka przeznacza na inwestycje, ale i na finansowanie klubu piłkarskiego Groclin Dyskobolia Grodzisk. To poza sferą gospodarki ważny sposób współdziałania firmy z lokalną społecznością.

Przeczytaj także:

Nowe kontrakty Groclinu (2005-10-12)

Profesjonalizm w każdym ściegu (2005-09-28)

 

 


Podobne wiadomości:

S5 Leszno Południe-Kaczkowo - podpisano umowę

S5 Leszno Południe-Kaczkowo - podpisano umowę

Polskie drogi 2016-05-10

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.