mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > International Truck of the Year 2010 dla Scanii R

International Truck of the Year 2010 dla Scanii R

Przedstawiając nową serią R „Scania wprowadziła na rynek nowoczesny samochód ciężarowy ustanawiający nowe standardy pod względem zużycia paliwa, własności trakcyjnych i ogólnej wydajności”, powiedział przewodniczący jury Gianenrico Griffini podczas ceremonii wręczenia Scania nagrody International Truck of the Year 2010, która odbyła się w centrum badawczo-rozwojowym Scania w Södertälje, w Szwecji.

International Truck of the Year 2010 dla Scanii R

Doroczną nagrodę International Truck of the Year otrzymuje samochód ciężarowy, który w największym stopniu przyczynił się do wzrostu efektywności transportu drogowego. Nagroda ta, przyznawana od 1977 r., jest najbardziej prestiżowym wyróżnieniem w branży samochodów ciężarowych. W jury zasiadają uznani dziennikarze motoryzacyjni z 23 krajów Europy, zajmujący się problematyką pojazdów użytkowych.

Nowa seria R, zaprezentowana we wrześniu 2009 r., została bardzo dobrze przyjęta przez branżę transportową. Tytuł Samochodu Ciężarowego Roku 2010 to nie jedyne wyróżnienie dla Scania. Na przykład, model Scania R 480 zwyciężył z dużą przewagą w szeroko zakrojonym teście porównawczym 1000 Point Test, zorganizowanym przez niemiecką prasę branżową. Wyniki tego testu zostały niedawno opublikowane w kliku europejskich czasopismach fachowych

 


Podobne wiadomości:

Luksusowa Scania prosto z Polski

Luksusowa Scania prosto z Polski

Ciężarówki i Autobusy 2017-06-29

Scania prezentuje nową serię R

Scania prezentuje nową serię R

Ciężarówki i Autobusy 2016-08-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.