mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Internetowe Samochody Używane Roku 2005 w komisie

Internetowe Samochody Używane Roku 2005 w komisie

Mimo iż od wyborów Internetowego Samochodu Używanego Roku 2005 minęło troszkę czasu postanowiliśmy zweryfikować zaprezentowane wyniki w kategorii aut używanych z jednym ze sprzedawców detalicznych sieci GEpard.

Internetowe Samochody Używane Roku 2005 w komisie

Pytania skierowaliśmy do dealera samochodów z Gorzowa Wielkopolskiego, Pana Bronisława Mikulskiego, współwłaściciela komisu sieci GEpard - PHU Duet S.C.
B. Mikulski, Z. Chmielenko, który posiada wieloletnie doświadczenie w sprzedaży używanych samochodów osobowych. Przypominamy, że w plebiscycie na Internetowy Samochód Używany Roku 2005 zwyciężył model Volkswagen Passat, zaś kolejne miejsca na podium przypadły modelom Opla: Vectrze i Astrze.

Mojeauto.pl: Czy z perspektywy sprzedawcy detalicznego wyniki plebiscytu Internetowy Samochód Roku 2005   (kategoria samochodów używanych) pokrywają się w faktycznym zainteresowaniem klientów w Pańskim komisie? Czy może wyniki są dla Pana małym zaskoczeniem?

Bogusław Mikulski:
Rzeczywiście w bardzo znacznym stopniu wyniki przedstawione w plebiscycie odzwierciedlają faktyczne zainteresowanie modelami w naszym punkcie. Volkswagen Passat zawsze był autem cenionym i poszukiwanym przez kupujących. Jeżeli chodzi z kolei o pojazdy Opla, to obecnie na rynku wtórnym jest właśnie tych samochodów (Vectra, Astra) najwięcej, co z jednej strony wskazuje na duże zapotrzebowanie na te modele i zainteresowanie kupujących, a z drugiej strony przekłada się na wysoką sprzedaż.

Ma: Co Pana zdaniem świadczy o dużym zainteresowaniu właśnie tymi markami ?

BM:
W przypadku Opli Vectra i Astra mogę powiedzieć tylko tyle: prosty w obsłudze, prosty w serwisowaniu i tani w eksploatacji. Volkswagen Passat z kolei jest samochodem niezawodnym, wygodnym i prestiżowym. W przypadku obu marek są to bez wątpienia ich największe zalety.

Ma: Jaki procent sprzedanych przez Pana samochodów stanowiły właśnie modele zwycięskich marek?

BM: 
Generalnie Volkswagenów i Opli jest na naszym rynku obecnie najwięcej. Oceniam, że w naszym punkcie stanowiły one w ubiegłym roku około 40% ogólnej sprzedaży. Oprócz nich w tym zestawieniu silną pozycję zajmują także samochody Toyoty i Forda.

Ma: Jakimi przesłankami kierują się klienci przy zakupie samochodu w Pańskim komisie?

BM:
Na rynku samochodów używanych szczególnie istotną rolę odgrywa cena – to ona właśnie jest często czynnikiem decydującym o ostatecznym wyborze konkretnego auta przez naszych klientów. W dalszej kolejności kwestia awaryjności pojazdu i prestiż marki. Później wchodzimy już w takie szczegóły jak np. wyposażenie i komfort. Chciałbym jednak podkreślić, że najważniejszym czynnikiem jeśli chodzi o nasz gorzowski rynek – a myślę, że podobnie jest także w punktach dealerskich sieci GEpard w całej Polsce - jest relacja ceny do jakości. W końcu dla niej właśnie klienci decydują się na zakup samochodu używanego, a nie nowego z salonu.

Ma: Czy w ciągu br. spodziewa się Pan zmian w gustach klientów jeżeli chodzi o wybór aut?

BM:
Z pewnością drastycznych zmian nie ma co oczekiwać. Obecnie polski rynek jest już bardzo nasycony samochodami sprowadzonymi z zagranicy. Na takim rynku – jak wspomniałem wcześniej - cena zaczyna odgrywać najistotniejszą rolę, również jeśli chodzi o kształtowanie zainteresowania klientów poszczególnymi segmentami pojazdów. Prawdopodobnie jednak będzie się stopniowo zwiększać zainteresowanie samochodami z wyższej półki, a klienci zaczną poszukiwać czegoś bardziej komfortowego i luksusowego za przystępną cenę. W tym roku jednak najważniejszym odniesieniem pozostaną z pewnością: jakość i cena auta.

Ma: Dziękuję za rozmowę.

Czytaj także:

Internetowy Samochód Roku 2005


Podobne wiadomości:

Ford Focus Internetowym Samochodem Roku 2005!

Ford Focus Internetowym Samochodem Roku 2005!

Aktualności 2006-03-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.