mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Interplast inwestuje w KSSE

Interplast inwestuje w KSSE

Polsko-niemiecka firma Interplast wybuduje w tyskiej części Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej fabrykę tworzyw sztucznych i elementów oświetlenia m.in. na potrzeby motoryzacji i budownictwa.

Koszt tej inwestycji to ponad 13,7 mln zł. Pracę w nowej fabryce znajdzie 115 osób. Całkowita wartość inwestycji planowanych przez firmę na lata 2005-2013 to około 41 mln zł.

Plan ekspansji podzielony jest na dwa etapy. Pierwszy z nich przewiduje zakup gruntu na terenie KSSE oraz budowę hali produkcyjnej, a także wyposażenie w maszyny. Druga faza przewiduje dalszą rozbudowę hali produkcyjnej i zakup kolejnych maszyn produkcyjnych. Aktualnie Interplast zaczyna realizację I etapu. Realizacja II etapu będzie zależeć od sytuacji rynkowej i wyników I etapu rozwoju. W drugiej fazie zatrudnienie może wzrosnąć dodatkowo o 90 osób.

Rozpoczęcie produkcji w nowej hali planuje się na początku 2006 r. Odbiorcami produktów Interplast są firmy z branży elektroenergetycznej, elektroinstalacyjnej, elektromaszynowej, budowlanej, elektronicznej, motoryzacyjnej oraz do producentów AGD i sprzętu oświetleniowego.

Udział eksportu wynosi aktualnie około 15%. jednak ze względu na przenoszenie przez zagranicznych odbiorców swojej produkcji do Polski, udział eksportu spada.

Firma Interplast jest firmą polską, należącą do zagranicznego holdingu Poschmann Holding GmbH & CO.KG


Podobne wiadomości:

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Polskie drogi 2016-12-06

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.