mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Interplast inwestuje w KSSE

Interplast inwestuje w KSSE

Polsko-niemiecka firma Interplast wybuduje w tyskiej części Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej fabrykę tworzyw sztucznych i elementów oświetlenia m.in. na potrzeby motoryzacji i budownictwa.

Koszt tej inwestycji to ponad 13,7 mln zł. Pracę w nowej fabryce znajdzie 115 osób. Całkowita wartość inwestycji planowanych przez firmę na lata 2005-2013 to około 41 mln zł.

Plan ekspansji podzielony jest na dwa etapy. Pierwszy z nich przewiduje zakup gruntu na terenie KSSE oraz budowę hali produkcyjnej, a także wyposażenie w maszyny. Druga faza przewiduje dalszą rozbudowę hali produkcyjnej i zakup kolejnych maszyn produkcyjnych. Aktualnie Interplast zaczyna realizację I etapu. Realizacja II etapu będzie zależeć od sytuacji rynkowej i wyników I etapu rozwoju. W drugiej fazie zatrudnienie może wzrosnąć dodatkowo o 90 osób.

Rozpoczęcie produkcji w nowej hali planuje się na początku 2006 r. Odbiorcami produktów Interplast są firmy z branży elektroenergetycznej, elektroinstalacyjnej, elektromaszynowej, budowlanej, elektronicznej, motoryzacyjnej oraz do producentów AGD i sprzętu oświetleniowego.

Udział eksportu wynosi aktualnie około 15%. jednak ze względu na przenoszenie przez zagranicznych odbiorców swojej produkcji do Polski, udział eksportu spada.

Firma Interplast jest firmą polską, należącą do zagranicznego holdingu Poschmann Holding GmbH & CO.KG


Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.