mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Intrall Rus chce budować centrum badawcze i fabrykę aut w zachodniopomorskim

Intrall Rus chce budować centrum badawcze i fabrykę aut w zachodniopomorskim

Rosyjsko-brytyjski Intrall Rus zamierza uruchomić na terenie województwa zachodniopomorskiego ośrodek badawczo - naukowy i fabrykę samochodów. Firma podpisała List Intencyjny z Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych oraz Województwem Zachodniopomorskim w tej sprawie. Inwestycja o wartości ok. 22 milionów euro, w pierwszym etapie może dać 50 nowych miejsc pracy, w tym 20 etatów dla inżynierów i kadry zarządzającej.

Intrall Rus chce budować centrum badawcze i fabrykę aut w zachodniopomorskim
Rosyjsko-brytyjski Intrall Rus zapowiedział realizację na Pomorzu Zachodnim inwestycji polegającej na uruchomieniu ośrodka badawczo-rozwojowego oraz niewielkiego zakładu produkcyjnego branży motoryzacyjnej, w których powstawać ma dokumentacja techniczna oraz prototypy samochodów dostawczych. Ostateczna lokalizacja nie została jeszcze przesądzona, ale inwestor wyraża zainteresowanie terenami typu greenfield, w specjalnej strefie ekonomicznej, w pobliżu autostrady, portu morskiego i lotniska. Zgodnie z zapisami listu intencyjnego, szczegółowy harmonogram projektu poznamy do końca I kwartału br.
 
- Już dawno informowaliśmy o naszej chęci zainwestowania w Polsce, dlatego jestem bardzo zadowolony, że doszło do podpisania Listu Intencyjnego - powiedział Anatolij Lejrich, Przewodniczący Rady Dyrektorów Intrall Rus. - Za wyborem województwa zachodniopomorskiego przemawiało wiele argumentów. Ogromnym atutem Pomorza Zachodniego jest położenie geograficzne i pozytywny klimat inwestycyjny. Równie ważna była dla nas gotowość lokalnych władz do udzielenia pomocy i wsparcia dla inwestycji. Dobra baza akademicka oraz dostępność wykwalifikowanych pracowników tworzą dobre warunki do stworzenia Ośrodka Badawczo-Rozwojowego, w którym zamierzamy projektować większość z naszych nowych samochodów - podsumował Anatolij Lejrich.

W podpisanym liście władze województwa zobowiązały się do wspierania inwestycji na wielu płaszczyznach. Zamierzają m.in. współpracować z Powiatowym i Wojewódzkim Urzędem Pracy w naborze i szkoleniu pracowników. Władze województwa chcą także rozwijać współpracę pomiędzy Intrall Rus, a regionalnymi szkołami oraz uczelniami w zakresie tworzenia kierunków i programów szkoleniowych dla przyszłych specjalistów ośrodka badawczego.

- Szczególnie cieszy nas charakter planowanej inwestycji. To już nie prosta produkcja, ale centrum badawczo-rozwojowe, które da pracę inżynierom wykształconym na szczecińskich uczelniach - powiedział Jan Krawczuk, Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego.

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Renault i Greenway – 15 tys. km darmowej podróży
Renault i Greenway – 15 tys. km darmowej podróży
Renault Polska rozpoczęło współpracę z firmą GreenWay Polska. Dzięki niej osoby, które zakupią samochód elektryczny Renault, otrzymają kartę umożliwiającą darmowe ładowanie. Ładowanie ze specjalną kartą będzie możliwe na stacjach GreenWay rozmieszczonych w całej Polsce.