mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Investor naciska na Scanię

Investor naciska na Scanię

Jeden z największych udziałowców Scanii, firma Investor żąda od szefów szwedzkiej marki przedstawienia w najbliższym czasie planów dotyczących przyszłości koncernu zajmującego się produkcją ciężarówek. Investor oczekuje ostatecznej decyzji w sprawie przejęcia Scanii przez niemiecką firmę MAN.

Investor naciska na Scanię
Mimo że rozmowy na temat ewentualnego przejęcia szwedzkiego producenta pojazdów użytkowych przez niemiecki koncern MAN wygasły, nadal z ust włodarzy Scanii nie padły żadne konkretne zdania co do dalszego rozwoju marki. Tak utrzymująca się sytuacja nieco rozdrażniła drugiego po Volkswagenie, głównego akcjonariusza, firmę Investor, która oczekuje w najbliższym czasie jasnych deklaracji ze strony Szwedów.

”Dyskusja na temat przyszłości Scanii musi być przede wszystkim rzeczowa i zwięzła, mamy nadzieję, że pierwsze rozmowy uda nam się przeprowadzić już niebawem” – powiedział na łamach gazety „Handelsblatt”, szef firmy Investor, Boerje Ekholm.

Wszystko rozchodzi się o pakiet akcji. Volkswagen oprócz tego, że posiada duże udziały w Scanii ma jeszcze 20% akcji w koncernie MAN, który był zainteresowany kupnem Scanii. Gdyby doszło do takiej fuzji wówczas koncern Volkswagena miałby teoretycznie więcej do powiedzenia w sprawach związanych ze Scanią niż holding Investor. Tym bardziej, że Volkswagen zapowiedział w przypadku udanego zakończenia fuzji serię zmian w szwedzkiej firmie. Jedną z nich miało być połączenie Scanii z brazylijskim oddziałem Volkswagena zajmującym się między innymi się budową ciężarówek.

Istnieje również drugi powód dlaczego Investor naciska na decydentów w Scanii. Branża pojadów użytkowych od kilku lat ma do czynienia ze znacznym ożywieniem przejawiającym się w coraz to lepszych wynikach sprzedaży.Wewnętrzne spory i brak planu rozwoju szwedzkiej marki nie wpływa korzystnie na wykorzystanie tego boomu.

Czytaj także:

Nie będzie wyższej oferty dla Scanii 2006-12-29

Scania składa kontrofertę MAN 2006-12-01

Scania ponownie odrzuca ofertę MAN-a 2006-11-27
Tematy w artykule: MAN Scania

Podobne wiadomości:

Scania ponownie odrzuca ofertę MAN-a

Scania ponownie odrzuca ofertę MAN-a

Aktualności 2006-11-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.