mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Inwestor z branży stalowej w Zachodniopomorskiem

Inwestor z branży stalowej w Zachodniopomorskiem

Belgijski inwestor z branży stalowej firma Teleskop zainwestuje w województwie zachodniopomorskim. Inwestor zadeklarował poniesienie nakładów inwestycyjnych rzędu 80 milionów złotych.

Inwestor z branży stalowej w Zachodniopomorskiem
Teleskop Sp. z o. o. działa w Polsce od ponad dziesięciu lat. W trzech zakładach produkcyjnych, zlokalizowanych w Kostrzynie nad Odrą, zatrudnia 840 osób. Intencją inwestora jest stworzenie w Szczecinie nowoczesnego zakładu produkcyjnego na poziomie europejskim, na wzór hal produkcyjnych w Kostrzynie. Teleyard Sp. z o. o., bo taka spółka zostanie powołana na potrzeby projektu w Szczecinie, będzie produkować duże, ponadwymiarowe elementy i podzespoły konstrukcji stalowych, z myślą o obsłudze długoletnich klientów firmy. Są nimi Liebherr, Cargotec, Terex i Deme Dreadging, dla których Teleskop produkuje elementy dźwigów, dźwigów kontenerowych oraz systemy i urządzenia do pogłębiarek. Dla realizacji projektu inwestycyjnego kluczowy jest dostęp do nabrzeża. Od września 2010 r. firma jest aktywna na terenie Stoczni Szczecińskiej Nowa, gdzie zatrudnia około 70 pracowników, którzy wykonują prace spawalnicze. Dotychczas zainwestowała około miliona złotych na adaptację hal stoczniowych.

Jż w przyszłym roku zatrudnienie w nowym zakładzie znajdzie 100 osób. Cztery lata później firma przyjmie kolejnych 300 pracowników, aby w roku 2020 osiągnąć deklarowany poziom tysiąca etatów. To największy projekt inwestycyjny w Szczecinie w ostatnich latach.

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Tunel połączy wyspy Uznam i Wolin

Tunel połączy wyspy Uznam i Wolin

Polskie drogi 2016-04-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.