mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Inwestor z branży stalowej w Zachodniopomorskiem

Inwestor z branży stalowej w Zachodniopomorskiem

Belgijski inwestor z branży stalowej firma Teleskop zainwestuje w województwie zachodniopomorskim. Inwestor zadeklarował poniesienie nakładów inwestycyjnych rzędu 80 milionów złotych.

Inwestor z branży stalowej w Zachodniopomorskiem
Teleskop Sp. z o. o. działa w Polsce od ponad dziesięciu lat. W trzech zakładach produkcyjnych, zlokalizowanych w Kostrzynie nad Odrą, zatrudnia 840 osób. Intencją inwestora jest stworzenie w Szczecinie nowoczesnego zakładu produkcyjnego na poziomie europejskim, na wzór hal produkcyjnych w Kostrzynie. Teleyard Sp. z o. o., bo taka spółka zostanie powołana na potrzeby projektu w Szczecinie, będzie produkować duże, ponadwymiarowe elementy i podzespoły konstrukcji stalowych, z myślą o obsłudze długoletnich klientów firmy. Są nimi Liebherr, Cargotec, Terex i Deme Dreadging, dla których Teleskop produkuje elementy dźwigów, dźwigów kontenerowych oraz systemy i urządzenia do pogłębiarek. Dla realizacji projektu inwestycyjnego kluczowy jest dostęp do nabrzeża. Od września 2010 r. firma jest aktywna na terenie Stoczni Szczecińskiej Nowa, gdzie zatrudnia około 70 pracowników, którzy wykonują prace spawalnicze. Dotychczas zainwestowała około miliona złotych na adaptację hal stoczniowych.

Jż w przyszłym roku zatrudnienie w nowym zakładzie znajdzie 100 osób. Cztery lata później firma przyjmie kolejnych 300 pracowników, aby w roku 2020 osiągnąć deklarowany poziom tysiąca etatów. To największy projekt inwestycyjny w Szczecinie w ostatnich latach.

Podobne wiadomości:

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu projektowego

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu...

Polskie drogi 2016-08-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic