mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Inwestor z branży stalowej w Zachodniopomorskiem

Inwestor z branży stalowej w Zachodniopomorskiem

Belgijski inwestor z branży stalowej firma Teleskop zainwestuje w województwie zachodniopomorskim. Inwestor zadeklarował poniesienie nakładów inwestycyjnych rzędu 80 milionów złotych.

Inwestor z branży stalowej w Zachodniopomorskiem
Teleskop Sp. z o. o. działa w Polsce od ponad dziesięciu lat. W trzech zakładach produkcyjnych, zlokalizowanych w Kostrzynie nad Odrą, zatrudnia 840 osób. Intencją inwestora jest stworzenie w Szczecinie nowoczesnego zakładu produkcyjnego na poziomie europejskim, na wzór hal produkcyjnych w Kostrzynie. Teleyard Sp. z o. o., bo taka spółka zostanie powołana na potrzeby projektu w Szczecinie, będzie produkować duże, ponadwymiarowe elementy i podzespoły konstrukcji stalowych, z myślą o obsłudze długoletnich klientów firmy. Są nimi Liebherr, Cargotec, Terex i Deme Dreadging, dla których Teleskop produkuje elementy dźwigów, dźwigów kontenerowych oraz systemy i urządzenia do pogłębiarek. Dla realizacji projektu inwestycyjnego kluczowy jest dostęp do nabrzeża. Od września 2010 r. firma jest aktywna na terenie Stoczni Szczecińskiej Nowa, gdzie zatrudnia około 70 pracowników, którzy wykonują prace spawalnicze. Dotychczas zainwestowała około miliona złotych na adaptację hal stoczniowych.

Jż w przyszłym roku zatrudnienie w nowym zakładzie znajdzie 100 osób. Cztery lata później firma przyjmie kolejnych 300 pracowników, aby w roku 2020 osiągnąć deklarowany poziom tysiąca etatów. To największy projekt inwestycyjny w Szczecinie w ostatnich latach.

Podobne wiadomości:

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu projektowego

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu...

Polskie drogi 2016-08-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia - 5 milionów egzemplarzy
Skoda Octavia - 5 milionów egzemplarzy
Po 21 latach z linii produkcyjnej zakładów Skody w Mlada Boleslav zjechał sześciomilionowy egzemplarz modelu Octavia. Kompaktowy samochód z Republiki Czeskiej szybko stał się globalnym hitem sprzedaży i najważniejszym modelem dla marki.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech