mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Inwestycja AAM Poland ? ratunek dla Remy

Inwestycja AAM Poland ? ratunek dla Remy

American Axle & Manufacturing może inwestować w Świdnicy. 22 kwietnia, zaczęło obowiązywać rozporządzenie Rady Ministrów, które włącza tereny likwidowanego zakładu Remy Automotive Poland do świdnickiej podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park”.

Inwestycja AAM Poland ? ratunek dla Remy
Przywilejami strefowymi objęty zostanie teren o powierzchni 12,61 ha, na którym znajdują się hale przemysłowe i budynki biurowe. „AAM Poland sp. z o.o. zamierza nabyć tę nieruchomość i uruchomić produkcję – w oparciu o własne maszyny – mechanizmów różnicowych, modułów napędu tylnego, zespołów przeniesienia napędów do pojazdów mechanicznych” – czytamy w rozporządzeniu. Wartość inwestycji wyniesie ok. 160 mln zł, a inwestor deklaruje zatrudnienie minimum 200 osób.

Przejęcie zakładu przez amerykańską firmę to duży sukces władz samorządowych, rządowych, parlamentarzystów, a także WSSE „Invest-Park” w ratowaniu miejsc pracy w Świdnicy. Jesienią ubiegłego roku w zakładach Remy zapadła decyzja o wygaszaniu produkcji. W jej wyniku zatrudnienie ma stracić ponad 200 osób. Władze lokalne i regionalne uznały, że najlepszym rozwiązaniem będzie znalezienie nowego inwestora. Dzięki skutecznym negocjacjom i zaangażowaniu wielu osób pojawił się AAM Poland. Samorządowcy, zarządzający strefą i rząd w trybie pilnym przygotowywali dokumenty, by jak najszybciej teren inwestycji objąć przywilejami specjalnej strefy ekonomicznej.

"Pracownicy muszą mieć z jednej strony świadomość, że nie są pozostawieni sami sobie, a z drugiej - zdawać sobie sprawę, jak ważne są ich decyzje co do wyboru przyszłości. Znaleźli się w trudnym momencie, ale jestem przekonany, że sobie poradzą. Mogą liczyć na pomoc wielu osób. Są świetnymi fachowcami, którzy będą bardzo dobrym kapitałem dla nowego pracodawcy. Mamy informacje, że również inne firmy ze Świdnicy zdają sobie z tego sprawę i chcą zatrudniać pracowników Remy" - powiedział Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

Podobne wiadomości:

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezpieczny samochód służbowy
Bezpieczny samochód służbowy
Organizacja WHO szacuje, że 30 proc. wypadków drogowych ma związek z pracą. Europejskie statystyki pokazują, że w transporcie ginie najwięcej pracowników. Dlatego firmy muszą mocniej angażować się w poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego.