mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Inwestycja Boscha i Denso

Inwestycja Boscha i Denso

W ciągu dwóch lat w Mirkowie pod Wrocławiem powstanie fabryka produkująca filtry do samochodów z silnikami Diesla. Ich wytwarzaniem zajmie się spółka joint venture Advanced Diesel Particulate Filtres sp. z o.o., którą powołały Bosch i Denso.

Kapitał nowo powstałej spółki wynosi osiem milionów złotych, a kierować nią będą Masakuzu Tanaka z Denso i Teruo Komori z Boscha. Prace projektowe i przygotowawcze do uruchomienia produkcji filtrów rozpoczną się w miejscowości Kariya w Japonii. Spółka planuje również utworzenie zintegrowanego centrum rozwojowo-produkcyjnego.

Fabryka powstanie na 11 ha działce, która najprawdopodobniej zostanie włączona do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest-Park. W Mirkowie istnieje już od 2003 roku zakład Bosha, który zatrudnia 486 pracowników. W zakładzie produkowane są hamulce tarczowe i bębnowe, pompy hydrauliczne oraz korektory siły hamowania. Ich głównymi odbiorcami są między innymi General Motors, Ford, Fiat, Suzuki, Peugeot, Nissan, Opel, Dacia Iveco, Renault i TPCA.

W nowym zakładzie wytwarzane będą filtry cząstek stałych z ceramiki kordierytowej do pojazdów z silnikami Diesla. Ceramika kordierytowa, zastosowana w takich filtrach, gwarantuje między innymi niższe przeciwciśnienie spalin, a co za tym idzie, mniejszą emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Poza tym ceramika kordierytowa jest stosunkowo lekkim materiałem i w porównaniu do konwencjonalnych materiałów łatwiejsza do wyprodukowania. To z kolei będzie miało wpływ na obniżenie kosztów i zwiększenie wydajności produkcji.

Inwestycja Boscha i Denso będzie kosztowała 250 milionów złotych, a po jej zakończeniu w zakładzie docelowo zatrudnienie znajdzie 250 osób. Budowę fabryki ma wesprzeć również polski rząd.

Przeczytaj także:

Bosch i Denso inwestują we Wrocławiu (2007-07-24)


Podobne wiadomości:

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!