mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Inwestycja Kia nabiera kształtów

Inwestycja Kia nabiera kształtów

Budowana w Żilinie na Słowacji nowa fabryka koncernu Kia już za rok ma zacząć produkcję.

Inwestycja Kia nabiera kształtów

W nowej fabryce znajdzie zatrudnienie ponad 10 tysięcy pracowników, z czego ponad 3 tysiące z okolic Żiliny. Do końca tego roku Kia planuje dać pracę około 600 osobom, a liczba nadesłanych aplikacji przekroczyła już 4500. Prawie 2/3 chętnych do pracy posiada wyższe wykształcenie i swobodnie posługuje się językiem angielskim.

Nie wiadomo jeszcze dokładnie, które modele będą w Żilinie produkowane, jednak według zapewnień zarządu, do końca przyszłego roku z taśm montażowych powinny zjechać pierwsze egzemplarze aut. Wybrano natomiast firmy partnerskie, wykonujące niektóre podzespoły do aut. I tak, obok już współpracujących, Hyundai Mobis i Hyundai Hysco, wybranono również Johnson Controls i PHA, produkujące fotele oraz drzwi.

Hyundai buduje także swoje nowe centrum europejskie wraz ze studiem projektowym, które powstaje w pobliżu terenu targów we Frankfurcie.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.