mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Inwestycja Philips Lighting Poland w Pile

Inwestycja Philips Lighting Poland w Pile

Philips Lighting Poland S.A. w Pile rozpoczął budowę nowego centrum magazynowo - logistycznego. Zakończenie inwestycji planowane jest w marcu 2007. Obiekt o łącznej powierzchni 25 tys. m2, przeznaczony będzie do składowania wyrobów oświetleniowych, przeznaczonych na rynki Skandynawii oraz Europy Centralnej i Wschodniej. Przewidywana wartość inwestycji to około 60 mln PLN.

Nowy kompleks magazynowy powiększy działające od 1994 roku na terenie Philips Lighting Poland S.A. w Pile Regionalne Centrum Dystrybucji, które zajmuje się składowaniem, transportem oraz spedycją sprzętu oświetleniowego. Inwestycja ta ma przyczynić się do optymalizacji procesu realizacji zamówień klientów z regionu Europy Centralnej i Wschodniej oraz Skandynawii.

Działający od 1991 roku Philips Lighting Poland S.A. w Pile jest prężnie rozwijającym się centrum produkcyjno-dystrybucyjnym źródeł światła i elektroniki oświetleniowej, zatrudniającym ponad 4 tysiące pracowników. Firma kładzie nacisk na dynamiczny rozwój eksportu, który obecnie stanowi około 90% wartości sprzedaży. Główne kierunki eksportowe to rynki krajów europejskich, głównie Europy Centralnej i Wschodniej.

Royal Philips Electronics największym europejskim koncernem elektronicznym i jednym z największych koncernów tej branży na świecie. W 2005 roku światowa sprzedaż Philips zamknęła się sumą 30,4 mld Euro. Firma zatrudnia 159 200 pracowników w ponad 60 krajach.

Przeczytaj także:

Gedia - części na medal (2005-08-31)

Nowa fabryka Klippan Safety (2005-08-25)

PAP z Sandomierza: Nr 1 w Europie (2005-08-22)

 


Podobne wiadomości:

S5 Leszno Południe-Kaczkowo - podpisano umowę

S5 Leszno Południe-Kaczkowo - podpisano umowę

Polskie drogi 2016-05-10

Droga S5 Wronczyn-Kościan Południe - podpisano umowę

Droga S5 Wronczyn-Kościan Południe -...

Polskie drogi 2016-04-14

Komentuj:

~jestem z piły 2006-06-12

szkoda że nie napisali ile ludziom płacą:(jak przyjeżdza neptyk z cholandi to dostaje trójkę minimum ale eura a naszenu inżynierowi to płacą dwójkę ale złotych :( wyzysk białych murzynów

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.