mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Inwestycja Pittsburgh Glass Works ze wsparciem

Inwestycja Pittsburgh Glass Works ze wsparciem

Inwestycja Pittsburgh Glass Works (Poland) Sp. z o.o. w Środzie Śląskiej otrzyma wsparcie finansowe zgodnie z uchwałą przyjętą przez rząd.  Inwestor zajmie się produkcją szyb klasy premium do pojazdów samochodowych.

Inwestycja Pittsburgh Glass Works ze wsparciem
Programem wsparcia zostanie objęta budowa w Środzie Śląskiej zakładu produkującego wysokogatunkowe szyby do pojazdów samochodowych.
Firma Pittsburgh Glass Works jest jedną z innowacyjnych firm o 120-letniej tradycji w produkcji wysokiej jakości szyb samochodowych w USA. W Europie firma dostarczała do tej pory wszystkie szyby samochodowe do samochodów typu Mercedes klasy S.

Inwestor zobowiązał się do poniesienia nakładów inwestycyjnych w wysokości około 204,5 mln zł zł i utrzymania zakładu przez 5 lat. Zostanie utworzone 151 nowych miejsc pracy, w tym 13 dla pracowników z wyższym wykształceniem, które będą utrzymane przez 5 lat od dnia ich utworzenia. Wsparciem w ramach programu objęte będą koszty inwestycji.

W latach 2012-2013 z budżetu państwa w ramach programu przewiduje się wydanie ponad 3,5 mln zł. W 2012 r. inwestycja będzie finansowana z rezerwy celowej dla ministra gospodarki.

Inwestor będzie korzystał z pomocy publicznej w postaci zwolnienia z podatku CIT od dochodów uzyskiwanych na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Planowana wysokość zwolnienia to 14,7 mln zł. Przy pełnej realizacji zobowiązań inwestycyjnych przez inwestora, całkowita dopuszczalna pomoc publiczna wyniesie 81,7 mln zł.

W latach 2012-2013 do budżetu państwa i budżetów jednostek samorządu terytorialnego powinno wpłynąć około 1,3 mln zł. Ze względu na to, że inwestor zobowiązany jest do utrzymania miejsc pracy przez co najmniej 5 lat od dnia utworzenia oraz utrzymania produkcji przez 5 lat od dnia jej zakończenia do budżetu państwa i budżetów jednostek samorządu terytorialnego w latach 2012-2019 powinno wpłynąć ponad 110 mln zł – wynika z szacunkow ministerstwa gospodarki.

Podobne wiadomości:

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando