mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Inwestycja Stadlera w Siedlcach

Inwestycja Stadlera w Siedlcach

W Siedlcach odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego i aktu erekcyjnego w modernizowanej hali do montażu pojazdów szynowych. Tym akcentem Stadler - szwajcarski producent pociągów symbolicznie zainaugurował działalność swojej spółki w Siedlcach. Już w czerwcu tego roku w siedleckim zakładzie rozpocznie się montaż nowoczesnych pociągów podmiejskich typu Flirt.

Inwestycja Stadlera w Siedlcach

3 listopada ubiegłego roku podpisano porozumienie pomiędzy Miastem Siedlce i Stadler Rail AG w sprawie współpracy przy realizacji inwestycji firmy Stadler na terenie Siedlec. Kilka dni później parafowano projekt umowy pomiędzy Warszawskim Oddziałem Gospodarowania Nieruchomości PKP i szwajcarską firmą Stadler Bussnang AG. Umowa ta była wynikiem przetargu wygranego przez firmę Stadler na dostawę 14 pociągów regionalnych do obsługi przewozów pasażerskich dla województw: mazowieckiego i śląskiego.

Współpraca w zakresie realizacji tego przedsięwzięcia ma ogromne znaczenie społeczne i gospodarcze dla Siedlec i regionu. Lokalizacja firmy w Siedlcach otwiera przed miastem szereg możliwości związanych z transferem nowoczesnych technologii, utworzeniem kilkuset nowych miejsc pracy oraz kolejnych miejsc pracy w firmach lokalnych, które podejmą się kooperacji.

Na początek zatrudnienie w nowej fabryce ma znaleźć około 80 osób. Kilkunastu pierwszych pracowników z Siedlec przechodzi właśnie szkolenie w Szwajcarii.

W chwili obecnej Stadler ma zamówienie na dostawę 14 pociągów do obsługi regionalnych przewozów pasażerskich Mazowsza i Śląska. Samorząd Województwa Mazowieckiego zamówił 10 czteroczłonowych niskopodłogowych pojazdów typu Flirt. Pociągi zostaną przekazane spółce Koleje Mazowieckie i wprowadzone do eksploatacji na najbardziej uczęszczanych trasach Mazowsza. Pierwsze pojazdy powinny trafić do odbiorców pod koniec 2007 roku, a kolejne będą dostarczane, co miesiąc do końca 2008 r.


 

Tematy w artykule: inwestycje zagraniczne mazowieckie

Podobne wiadomości:

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.