mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Inwestycja Toyoty i Isuzu w Polsce?

Inwestycja Toyoty i Isuzu w Polsce?

Toyota i Isuzu mogą zbudować w Polsce fabrykę ekologicznych silników Diesla o wydajności 200 tys. sztuk rocznie – podała Rzeczpospolita na podstawie informacji z japońskiej prasy. Konkurencyjną lokalizacją jest japońska wyspa Hokkaido.

Plany mogą wynikać z porozumienia jakie niedawno zostało zawarte pomiędzy Isuzu Motors (wcześniej związana kapitałowo z GM) i Toyotą. Obecnie 5,9 procent akcji Isuzu znajduje się w rękach Toyoty. Koncerny zdeklarowały daleko idącą współpracę w zakresie projektowania i produkcji silników Diesla. Od 2012 roku 200 tys. egzemplarzy Diesli "made by Isuzu" trafiać będzie pod maski małych modeli Toyoty (Yaris, Aygo). Isuzu posiada w Tychach już jedna fabrykę produkującą silniki Diesla. W Polsce, w Tychach działa fabryka Isuzu, o maksymalnej zdolności produkcyjnej około 300 tys. silników rocznie.

Przeczytaj także:

Sukces silników "made in Poland" (2007-07-12)

Szykuje się megainwestycja we Wrocławiu (2007-03-27)


Podobne wiadomości:

Sukces silników

Sukces silników "made in Poland"

Aktualności 2007-07-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Czym są Inteligentne Systemy Transportowe?
Czym są Inteligentne Systemy Transportowe?
Liczba samochodów ciągle rośnie. To wynik intensywnego rozwoju gospodarczego, wzrostu zamożności i coraz większej potrzeby mobilności. Konsekwencją jest niewydolność infrastruktury i rosnący poziom zanieczyszczenia. Samorządy muszą zapewnić rozwiązania, które nie tylko udrożnią ruch, ale przy okazji zadbają o czyste środowisko.