mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Inwestycja grupy Arcelor

Inwestycja grupy Arcelor

W Siemianowicach Śląskich rozpocznie działalność spółka UGINE & ALZ należąca do grupy Arcelor. Firma zajmie się obróbką metali na potrzeby sektora AGD i motoryzacyjnego.

Inwestycja grupy Arcelor

Jest to pierwszy inwestor Katowickiej SSE wyłoniony w 2006 roku. Francuski inwestor zakupi teren o powierzchni 4,7 ha zlokalizowany na obszarze Krupanka w Siemianowicach Śl. Firma będzie prowadzić działalność z zakresu obróbki metali dla potrzeb AGD i motoryzacji. Projekt pochłonie co najmniej 9,4 mln EUR. Zatrudnienie znajdzie co najmniej 85 osób.

Wśród inwestorów z roku 2005 rekordzistą jest amerykański koncern Johnson Controls, który za ok. 35 mln euro wybuduje w Siemianowicach Śląskich fabrykę metalowych części samochodowych. Pracę znajdzie w niej ok. 900 osób.

UGINE & ALZ to znany producent wyrobów płaskich ze stali kwasoodpornej skierowanych m.in. do branży motoryzacyjnej - około 13 % produkcji (elementy karoserii, układy wydechowe, listwy dekoracyjne, wloty powietrza, klamry). Firma wchodzi w skład grupy ARCELOR, jednego z największych producentów stali na świecie. Siedziba główna Arcelor znajduje się w Luksemburgu.  W skutek strategicznego połączenia w 1997 roku z hiszpańskim koncernem ACERALIA, Arcelor jest obecnie jednym z największych światowych producentów stali z łączną produkcją ok. 47 mln ton rocznie. Koncern jest m.in. wiodącym europejskim producentem wyrobów płaskich – blach, w tym jednym z najważniejszych producentów blach dla przemysłu samochodowego.

Przeczytaj także:

Johnson Controls inwestuje (2005-08-29)

Włoski biznes na Śląsku (2005-11-22)

Nowe inwestycje w KSSE (2005-11-18)

Kirchhoff - inwestycje, inwestycje (2005-10-18)


Podobne wiadomości:

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.