mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Inwestycje Hyundaia w Europie Środkowej

Inwestycje Hyundaia w Europie Środkowej

Dopiero w maju przyszłego roku firma Hyundai Motor podejmie decyzję o lokalizacji fabryki w Europie Środkowej.

Firma Hyundai Motor planuje od 2005 r. wytwarzać rocznie 300 000 samochodów w nowej fabryce, która ma zostać zbudowana w którymś kraju Europy Środkowej. Na ten cel ma byc przeznaczone około 1,5 mld EUR. Najbardziej prawdopodobna na dzień dzisiejszy jest propozycja umiejscowienia fabryki w okolicach słowackiej stolicy Bratysławy. Przemawia za tym fakt, iż władze Hyundaia prowadziły rozmowy z 12 słowackimi firmami, które miałyby pełnić rolę dostawców części do nowotworzonej fabryki.

Obok propozycji "słowackiej" rozważane są również Czechy (ok. Ostrawy), Węgry, Polska, a nawet Słowenia i Rumunia.

Słowacja stała się w ostatnich latach bardzo popularnym terenem do inwestowania dla koncernów samochodowych. Od końca ubiegłego wieku funkcjonuje tam fabryka Volkswagena, która planuje zwiększenie produkcji o 20 % do końca 2004 r. Niedługo rozpocznie się budowa w Trnawie fabryki, w której będą wytwarzane marki Peugeot oraz Citroen. Francuskie firmy przeznaczą na ten cel blisko 700 mln EUR, zaś corocznie z taśmy produkcyjnej schodzić będzie nawet do 300 000 pojazdów.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.