mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Inwestycje MAN-a w Polsce

Inwestycje MAN-a w Polsce

Niemiecki koncern motoryzacyjny MAN przeniesie produkcję niskopodłogowych autobusów do Polski. Autobusy będą montowane w zakładach w Starachowicach.

Inwestycje MAN-a w Polsce

Związki zawodowe koncernu zgodziły się na przeniesienie produkcji autobusów miejskich z zakładów w Salzgitter do Polski. Jak informuje MAN, będą one produkowane w Starachowicach zakładach, które mają ogromny potencjał produkcyjny i mogą być bez problemu rozbudowane, zatem nie ma mowy o powstaniu nowej fabryki a jedynie o zwiększeniu mocy produkcyjnej już istniejącej. Wielkość produkcji i koszty związane z tą operacją nie są jeszcze znane. Ostatnio MAN zainwestował tam w nowoczesne technologie warte miliony euro.
Decyzja MAN-a związana jest z zapowiadaną restrukturyzacją działu produkcji autobusów. Fabryka w Salzgitter to najdroższy zakład MAN w całych Niemczech. Przeniesienie produkcji autobusów do Polski powinno przynieść znaczne oszczędności. Efekt ma być widoczny już w 2010 roku, kiedy to marża operacyjna w tym segmencie produkcji ma wzrosnąć do 8,5 proc.

Równolegle prowadzona jest inna inwestycja koncernu w Polsce. Już wkrótce Niemcy rozpoczną w naszym kraju montaż ciężarówek w nowo wybudowanej fabryce w Niepołomicach.

Przeczytaj także:

Z Salzgitter do Polski (2007-09-11)

‘Wiecha’ fabryki MAN w Niepołomicach (2007-04-23)


Podobne wiadomości:

Komisja Europejska zadecydowała w sprawie drogi S7

Komisja Europejska zadecydowała w sprawie...

Polskie drogi 2016-06-22

Tercet pragmatyczny

auto motor i sport 0000-00-00

Na drogach zobaczymy je dopiero w przyszłym roku, i to koło wakacji. Już dziś jednak Citroën i Peugeot pokazują, jak będą wyglądać ich SUV-y, zbudowane we współpracy z Mitsubishi.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jeep Wrangler zadebiutował w Los Angeles
Jeep Wrangler zadebiutował w Los Angeles
Legenda amerykańskiej motoryzacji debiutuje w nowej odsłonie. Jeep Wrangler zachował terenowe właściwości jezdne, a na jego pokładzie pojawiło się wiele nowoczesnych rozwiązań podnoszących komfort i bezpieczeństwo podróży.