mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Inwestycje Parkera na Dolnym Śląsku

Inwestycje Parkera na Dolnym Śląsku

Parker Hannifin Corporation posiada swoje zakłady produkcyjne w Siechnicach koło Wrocławia oraz w Świebodzicach. Firma jest światowym producentem części oraz napędów, sterowań i układów hydraulicznych wykorzystywanych w transporcie, przemyśle maszynowym, motoryzacyjnym i lotniczym oraz kosmonautyce.

Inwestycje Parkera na Dolnym Śląsku

Parker Hannifin rozpoczął działalność w Polsce w 1992 r., otwierając swoje przedstawicielstwo i biuro sprzedaży w Warszawie. Dzięki wysokiej jakości wyrobów, innowacyjności oferowanych rozwiązań technologicznych oraz dostosowaniu oferty do potrzeb klientów wyroby amerykańskiej firmy z roku na rok zyskiwały coraz większą popularność wśród odbiorców systemów hydraulicznych i pneumatycznych. Pierwsza w Polsce fabryka, działająca w ramach Grupy Elementów Złącznych i Tube Fitting Division Europe, rozpoczęła swoja pracę już w 1995 roku we Wrocławiu. Po kilku latach zakład okazał się zbyt mały w obliczu stale rosnącej skali produkcji. Koniecznością stało się przeniesienie do nowego, znacznie większego obiektu. W tym celu zakupiono 7 ha gruntu w Siechnicach pod Wrocławiem i w rekordowym czasie 6 miesięcy zbudowano nową fabrykę. Wartość tej inwestycji wyniosła 7 milionów USD. Nowoczesny zakład produkcyjny o powierzchni ponad 10 tys. m2 ruszył w październiku ubiegłego roku. Parker Hannifin uznał Europę Środkową i Wschodnią za rynek dużych szans dla firm z sektorów produkcyjnych. O znaczącym zwiększeniu produkcji w Polsce zadecydowały m.in. niskie koszty produkcji, wysoka jakość produkowanych w naszym kraju wyrobów oraz zaangażowanie i wysoka wydajność polskich pracowników.

W nowej fabryce ponad 230 osobowa załoga, w systemie trzy-zmianowym, produkuje wysokociśnieniowe złączki hydrauliczne. Do ich wytwarzania wykorzystywane są wysokowydajne automaty tokarskie oraz inne maszyny. Produkowane złączki znajdują zastosowanie we wszystkich sektorach korzystających z technologii hydrauliki wysokociśnieniowej.
 
Kompleks fabryczny został zaprojektowany zgodnie z zasadami Lean, co umożliwia szybkie dostarczanie materiałów do poszczególnych obrabiarek oraz sprawną i oszczędną obróbkę, wykańczanie produktów oraz terminową wysyłkę wyrobów. Nowy zakład jest zaprojektowany w sposób umożliwiający jego dalszą rozbudowę w miarę rozwoju produkcji i spodziewanego dalszego wzrostu zatrudnienia.

Firma Parker Hannifin posiada także działający od marca 2003 roku zakład produkcyjny w Świebodzicach, gdzie prowadzona jest produkcja elementów z zakresu klimatyzacji i chłodnictwa.

Dynamiczny rozwój firmy, poziom obsługi klientów, innowacyjność oferowanych produktów i systemów, wysoka kultura organizacyjna oraz kompetencje pracowników zaowocowały  przyznanym po raz kolejny przez magazyn "Puls Biznesu" tytułem Gazeli Biznesu oraz mianem Solidnej Firmy 2003 i 2004 roku. Medalem Europejskim dla usług została doceniona także kompleksowa obsługa firm poprzez sieć sklepów Parker Store.

Parker na świecie

Poczatki firmy sięgają 1918 roku, gdy została założona w USA przez Arthura L. Parkera jako małe przedsiębiorstwo rodzinne. Obecnie firma Parker Hannifin Corporation notowana jest wśród 500 największych firm na giełdzie w Nowym Jorku. Oferuje ponad 3100 elementów i systemów dla ponad 1268 rynków przemysłowych. Parker zatrudnia ponad 50,6 tys. pracowników w 48 krajach całego świata. Ponad 8,2 tys. dystrybutorów obsługuje 400 tys. klientów na całym świecie. Roczne obroty firmy wynoszą 8,22 mld USD.

Przeczytaj także:

Mahle zainwestuje 160 mln PLN (2005-11-23)

Volkswagen - polkowicki silnik (2005-10-12)

Światowe standardy bezpieczeństwa z dolnośląskiego Autoliv (2005-03-31)

 


Podobne wiadomości:

Mahle zainwestuje 160 mln PLN

Mahle zainwestuje 160 mln PLN

Aktualności 2005-11-23

Komentuj:

~POPROSZE NA KONTAKT 2008-03-20

POPROSZE O KONTAKT GG 5044187 A POCZTA LEDZIO1995@O2.PL

~P.W. 2007-06-21

myślałem ,że parker robi pióra , długopisy... ;/

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.