mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Inwestycje po kryzysie

Inwestycje po kryzysie

- Zeszłoroczny kryzys spowodował zamrożenie kilku znaczących projektów. Obecnie notujemy rosnące tempo napływu bezpośrednich inwestycji zagranicznych do Polski. Potrzeba jednak czasu, by ocenić, czy jest to już trwały trend – powiedział wiceminister gospodarki Rafał Baniak podczas panelu „Inwestycje w Europie Środkowo-Wschodniej po kryzysie”. Debata odbyła się 9 września 2010 r. podczas XX Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Inwestycje po kryzysie
Wiceminister wyjaśnił, że kilka dużych inwestycji z 2009 r. zostało zawieszonych w wyniku niepewności co do koniunktury na rynku. Jednak sytuacja od początku  2010 r. poprawia się. – Dane za I półrocze 2010 r. wskazują na 80 proc. wzrost BIZ w naszym kraju – podkreślił wiceszef MG.

Jacek Socha, partner PricewaterhouseCoopers (PWC), odwołał się do raportu PWC, który obrazuje obecną sytuację Europy Środkowo-Wschodniej. Analiza, którą objęto 15 krajów regionu pokazuje, że Europa Środkowo-Wschodnia nie jest już postrzegana przez rynki finansowe jako całość, ale przez pryzmat poszczególnych państw. – Część gospodarek przeżywa duże trudności, które nie skończą się ani w tym, ani w przyszłym roku. Są także kraje, w tym m.in. Polska, Czechy, Słowacja, które znacznie lepiej radzą sobie ze światowym spowolnieniem – wyjaśnił Socha.

Podobne wiadomości:

Zabytkowy samochód dobrą inwestycją

Zabytkowy samochód dobrą inwestycją

Aktualności 2015-02-18

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.