mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Inwestycje po kryzysie

Inwestycje po kryzysie

- Zeszłoroczny kryzys spowodował zamrożenie kilku znaczących projektów. Obecnie notujemy rosnące tempo napływu bezpośrednich inwestycji zagranicznych do Polski. Potrzeba jednak czasu, by ocenić, czy jest to już trwały trend – powiedział wiceminister gospodarki Rafał Baniak podczas panelu „Inwestycje w Europie Środkowo-Wschodniej po kryzysie”. Debata odbyła się 9 września 2010 r. podczas XX Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Inwestycje po kryzysie
Wiceminister wyjaśnił, że kilka dużych inwestycji z 2009 r. zostało zawieszonych w wyniku niepewności co do koniunktury na rynku. Jednak sytuacja od początku  2010 r. poprawia się. – Dane za I półrocze 2010 r. wskazują na 80 proc. wzrost BIZ w naszym kraju – podkreślił wiceszef MG.

Jacek Socha, partner PricewaterhouseCoopers (PWC), odwołał się do raportu PWC, który obrazuje obecną sytuację Europy Środkowo-Wschodniej. Analiza, którą objęto 15 krajów regionu pokazuje, że Europa Środkowo-Wschodnia nie jest już postrzegana przez rynki finansowe jako całość, ale przez pryzmat poszczególnych państw. – Część gospodarek przeżywa duże trudności, które nie skończą się ani w tym, ani w przyszłym roku. Są także kraje, w tym m.in. Polska, Czechy, Słowacja, które znacznie lepiej radzą sobie ze światowym spowolnieniem – wyjaśnił Socha.

Podobne wiadomości:

Czy autonomiczne samochody podniosą podatki?

Czy autonomiczne samochody podniosą podatki?

Aktualności 2015-07-16

Zabytkowy samochód dobrą inwestycją

Zabytkowy samochód dobrą inwestycją

Aktualności 2015-02-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.