mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Inwestycje producentów felg w TSSE

Inwestycje producentów felg w TSSE


Decyzja rządu zmieni się obszar i granice tarnobrzeskiej SSE. Swoje inwestycje rozwija nie tylko koncern LG i jego kooperanci ale także firmy sektora motoryzacyjnego - producenci felg: włoska Toora i niemiecki RH Alurad Wheel.

Inwestycje producentów felg w TSSE

Decyzja rządu wiąże się z promocją inwestycji i tworzenia nowych miejsc pracy w regionie. Obecny obszar zmniejszy się o 29,29 ha, ale za to strefa wzbogaci się o tereny atrakcyjne dla inwestorów. Wyłączone grunty (40,17 ha) staną się częścią słupskiej i wałbrzyskiej strefy ekonomicznej. Inwestorzy deklarują, że w strefie tarnobrzeskiej powstanie ok. 400 nowych miejsc pracy. Dodatkowo ministerstwo gospodarki przewiduje, że w lokalnych firmach kooperujących i usługowych pracę znajdzie co najmniej 150 osób.

Jednym z inwestorów jest spółka z włoskim kapitałem Toora Poland. To już kolejna inwestycja firmy, która kosztem około 100 mln zł wybuduje hale produkcyjne i uruchomi nowe linie technologiczne. Zatrudnienie znajdzie co najmniej 50 osób. Od 2002 roku czyli momentu rozpoczęcia działalności w naszym kraju przez Grupę Toora prowadzony jest intensywny program inwestycyjny i rozwój strategicznych produktów: aluminiowych komponentów samochodowych, felg oraz aluminiowych grzejników. Łączna wartość nakładów na zwiększanie mocy wytwórczych strategicznych produktów oraz na poszerzanie oferowanego asortymentu wyniosła już około 180 mln zł. W samym I półroczu 2005 GrupaToora Poland zainwestowała niemal 33 mln zł. .Głównymi odbiorcami w naszym kraju są Grupa Fiat oraz General Motors.

Także niemiecki producent felg - RH Alurad Wheel Polska, poszerza swoja działalność w naszym kraju. Kosztem 20 mln zł zbuduje malarnię w której zatrudni 50 osób.

Przeczytaj także:

Dynamiczny rozwój Toora Poland (2006-03-03)


Podobne wiadomości:

Droga S19 z unijnym dofinansowaniem

Droga S19 z unijnym dofinansowaniem

Polskie drogi 2016-02-19

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~Rafał 2007-06-20

Jestem Z Tarnobrzegu. I pomyśleć że to taka dziura. :p

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe uprawnienia dla kategorii B prawa jazdy
Nowe uprawnienia dla kategorii B prawa jazdy
Kierowcy z kategorią B prawa jazdy mogą od 2014 roku prowadzić lekkie motocykle. Teraz zakres uprawnień znów się zwiększa, umożliwiając prowadzenie motocykli trójkołowych.