mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Inwestycyjny boom w Kamiennogórskiej Strefie

Inwestycyjny boom w Kamiennogórskiej Strefie

„W 2007 roku wydamy kilkanaście zezwoleń, nie mniej niż w roku 2006. Produkcja ruszy natomiast w kolejnych 9 firmach. Chcemy zwiększyć obszar naszej strefy o sto kilkadziesiąt hektarów” – deklaruje prezes kamiennogórskiej strefy Marek Proskura.

Inwestycyjny boom w Kamiennogórskiej Strefie

„Na naszym terenie funkcjonują firmy małe, średnie i duże, zatrudniające po kilkaset osób. Branże są bardzo zróżnicowane. Dominują: metalowa, motoryzacyjna i tworzyw sztucznych. Ciężko jest znaleźć dwa zakłady o identycznym profilu produkcji” – wylicza prezes kamiennogórskiej strefy Marek Proskura.

Na działalność w kamiennogórskiej strefie zdecydowały się między innymi takie koncerny z sektora motoryzacyjnego jak: specjalizująca się w produkcji elementów bezpieczeństwa do aut Takata Petri Parts Polska (kapitał japoński), potentat branży motoryzacyjnej Dr. Schneider (kapitał niemiecki), Uniwheels – producent felg, Autocam – mechanika precyzyjna. Do grona inwestorów dołączą także w podstrefie Wykroty: producent felg aluminiowych Uniwheels Logistic Poland i Fabryka Plastików Gliwice.

Przeczytaj także:

UNIWHEELS rozszerza inwestycje (2006-11-24)

Systemy bezpieczeństwa made in Krzeszów (2006-08-04)

Dr. Schneider rozpoczyna produkcję (2006-07-10)

Autocam zwiększa zatrudnienie (2006-07-06)


Podobne wiadomości:

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.