mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Irak nowym wschodzącym rynkiem motoryzacyjnym

Irak nowym wschodzącym rynkiem motoryzacyjnym

Irak to kraj, który juz zapomniał o czasach, gdy ludzie musieli uginać kolana przed reżimem Saddama Husajna. Państwo wstaje z kolana a temu wszystkiemu przyglądają się koncerny motoryzacyjne, które widzą kolejny rynek zbytu dla swoich aut.

Irak nowym wschodzącym rynkiem motoryzacyjnym
Ford, General Motors oraz Volkswagen uważnie przyglądają się rozwojowi Iraku. Kraj ten należy do jednego z pięciu największych posiadaczy złóż ropy naftowej, która wciąż jest źródłem paliwa w wielu gałęziach przemysłu. Gospodarka tego kraju dzięki dochodom ze sprzedaży ropy naftowej wzrośnie w tym roku o 10 procent. i wyprzedzi inne kraje Bliskiego Wschodu oraz Afryki Północnej. Takie wnioski przedstawił Philippe Dauba-Pantanacce ekonomista banku Standard Chartered Bank.

Jakie z tego można wyciągnąć wnioski? Dzięki wzrostowi gospodarczemu ludzie w Iraku będą mieć więcej pieniędzy, a te będą chcieli wydać na dobra trwałe takie jak samochody. Na ulicach irakijskich miast jest co raz bezpieczniej i kraj dąży do co raz większej stabilizacji.

Wszystkie te przesłanki płynące z Iraku powodują, że najwięksi gracze na rynkach motoryzacji optymistycznie patrzą w stronę Bliskiego Wschodu. Niva Car Ltd, firma, która jest dilerem Forda w Iraku planuje zainwestować 200 mln dolarów w przeciągu najbliższych trzech lat aby otworzyć nowe rynki zbytu. "To trudny rynek, ale cały czas rosnący. Wierzymy w nasz rynek i dlatego poszerzamy naszą działalność", powiedział Szef  Niva Car Mohammad Fuad Alanaswah. Z kolei GM w zeszłym roku zaliczyło 68 procentowy wzrost sprzedaży w Iraku co powoduje, że jest on drugim rynkiem po Arabii Saudyjskiej. Na zwiększenie popytu liczy również Volkswagen, który również w byłej ojczyźnie Husajna widzi duży potencjał.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Ford Wszystko o Volkswagen
Tematy w artykule: Volkswagen Ford GM

Podobne wiadomości:

Ford Bronco powraca

Ford Bronco powraca

Aktualności 2017-01-10

Volkswagen up! GTI - ostry maluch

Volkswagen up! GTI - ostry maluch

Aktualności 2016-12-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
BMW serii 5 2017 - znamy ceny nowego modelu
BMW serii 5 2017 - znamy ceny nowego modelu
Polski importer samochodów BMW przedstawił dziś cennik nowej "piątki". Auto będzie dostępne w salonach od 11 lutego 2017.