mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Iran wstrzymuje produkcję części aut

Iran wstrzymuje produkcję części aut

Tylko do końca lipca bieżącego roku w Iranie będą mogły być produkowane samochody z tradycyjnymi silnikami benzynowymi lub wysokoprężnymi. Po tym terminie z linii montażowych będą mogły zjeżdżać pojazdy wykorzystujące alternatywne źródła napędu.

Iran wstrzymuje produkcję części aut

Mimo, że Iran należy do grona państw o największych rezerwach ropy naftowej tamtejszy rząd zadecydował o wstrzymaniu budowy samochodów z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi. Decyzja ta ma związek z gwałtownie rosnącym zapotrzebowaniem społeczeństwa na ropę naftową i jednocześnie niewystarczającymi mocami przerobowymi rafinerii naftowych. Od niedawna w Iranie na każdą osobę przypadać może zaledwie trzy litry benzyny dziennie.

 

Rząd irański dopuszcza w kraju produkcję samochodów wykorzystujących alternatywne źródła napędu, jak chociażby płynny lub stały gaz ziemny. Póki co niewiadomo kiedy można spodziewać się decyzji zezwalającej na ponowne wytwarzanie pojazdów z tradycyjnymi jednostkami napędowymi.

 

Komentuj:

~Dexter 2007-07-10

Brawo :) Wreszcie ktoś się powziąła kroki, by wprowadzić alternatywne źródła energii :) Należy pomysleć też o wodorze :0

~ALESSIA 2007-07-10

3 LITRY A CO DRUGI JEźDZI TOYOTą LC 4.7 MOżE 3 WIADRA? NA ROZRUCH + KLIMA I żEBY PRZEJECHAć NA DRUGą STRONę ULICY

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.