mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Iran wstrzymuje produkcję części aut

Iran wstrzymuje produkcję części aut

Tylko do końca lipca bieżącego roku w Iranie będą mogły być produkowane samochody z tradycyjnymi silnikami benzynowymi lub wysokoprężnymi. Po tym terminie z linii montażowych będą mogły zjeżdżać pojazdy wykorzystujące alternatywne źródła napędu.

Iran wstrzymuje produkcję części aut

Mimo, że Iran należy do grona państw o największych rezerwach ropy naftowej tamtejszy rząd zadecydował o wstrzymaniu budowy samochodów z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi. Decyzja ta ma związek z gwałtownie rosnącym zapotrzebowaniem społeczeństwa na ropę naftową i jednocześnie niewystarczającymi mocami przerobowymi rafinerii naftowych. Od niedawna w Iranie na każdą osobę przypadać może zaledwie trzy litry benzyny dziennie.

 

Rząd irański dopuszcza w kraju produkcję samochodów wykorzystujących alternatywne źródła napędu, jak chociażby płynny lub stały gaz ziemny. Póki co niewiadomo kiedy można spodziewać się decyzji zezwalającej na ponowne wytwarzanie pojazdów z tradycyjnymi jednostkami napędowymi.

 

Komentuj:

~Dexter 2007-07-10

Brawo :) Wreszcie ktoś się powziąła kroki, by wprowadzić alternatywne źródła energii :) Należy pomysleć też o wodorze :0

~ALESSIA 2007-07-10

3 LITRY A CO DRUGI JEźDZI TOYOTą LC 4.7 MOżE 3 WIADRA? NA ROZRUCH + KLIMA I żEBY PRZEJECHAć NA DRUGą STRONę ULICY

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.