mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Isuzu chce dominować

Isuzu chce dominować

Japońskie Isuzu zabiega o przejęcie kontroli nad fabrykami General Motors produkującymi samochody ciężarowe w Australii i Ameryce Południowej.

Isuzu chce dominować

W poniedziałek japońska gazeta "Nihon Keizai Shimbun" potwierdziła, że Isuzu jest już w trakcie przejęcia australijskiej fabryki produkującej auta ciężarowe. Teraz szefowie Isuzu zabiegają o przejęcie kontroli nad fabryką GM w Ameryce Południowej.  W ten sposób Japończycy chcą stać się głównym zakładem produkcyjnym „ciężkiego interesu.”

Przejęcie obu fabryk ma pomóc koncernowi General Motors wydostać się z problemów finansowych, jakie nastąpiły po kryzysie w firmie Delphi, produkującej między innymi części do samochodów koncernu z Detroit. Isuzu obecnie posiada 8% udziałów w GM, jednak po przejęciu fabryk w Australii i Ameryce Południowej wartość ta ma się zwiększyć aż do 40%. Japończycy bowiem chcą przemianować istniejący partnerski oddział Isuzu General Motors Australia w „firmę córkę”.

Kryzys w Delphi przyczyną kłopotów GM 2005-10-13

W 2004 roku GM wyprodukowało około 7000 pojazdów ciężarowych. W Ameryce Południowej, gdzie General Motors  produkuje i sprzedaje swoje ciężarówki, Isuzu również widzi szanse przejęcia większości udziałów. Na tym jednak nie koniec planów rozwojowych Isuzu. Japońska firma myśli także nad zwiększeniem swojego zasięgu w Ameryce Północnej, a docelowo także ma zamiar pojawić się na rynku chińskim i rosyjskim.

GME razem z Caterpillar Logistics 2005-10-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.