mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Isuzu chce dominować

Isuzu chce dominować

Japońskie Isuzu zabiega o przejęcie kontroli nad fabrykami General Motors produkującymi samochody ciężarowe w Australii i Ameryce Południowej.

Isuzu chce dominować

W poniedziałek japońska gazeta "Nihon Keizai Shimbun" potwierdziła, że Isuzu jest już w trakcie przejęcia australijskiej fabryki produkującej auta ciężarowe. Teraz szefowie Isuzu zabiegają o przejęcie kontroli nad fabryką GM w Ameryce Południowej.  W ten sposób Japończycy chcą stać się głównym zakładem produkcyjnym „ciężkiego interesu.”

Przejęcie obu fabryk ma pomóc koncernowi General Motors wydostać się z problemów finansowych, jakie nastąpiły po kryzysie w firmie Delphi, produkującej między innymi części do samochodów koncernu z Detroit. Isuzu obecnie posiada 8% udziałów w GM, jednak po przejęciu fabryk w Australii i Ameryce Południowej wartość ta ma się zwiększyć aż do 40%. Japończycy bowiem chcą przemianować istniejący partnerski oddział Isuzu General Motors Australia w „firmę córkę”.

Kryzys w Delphi przyczyną kłopotów GM 2005-10-13

W 2004 roku GM wyprodukowało około 7000 pojazdów ciężarowych. W Ameryce Południowej, gdzie General Motors  produkuje i sprzedaje swoje ciężarówki, Isuzu również widzi szanse przejęcia większości udziałów. Na tym jednak nie koniec planów rozwojowych Isuzu. Japońska firma myśli także nad zwiększeniem swojego zasięgu w Ameryce Północnej, a docelowo także ma zamiar pojawić się na rynku chińskim i rosyjskim.

GME razem z Caterpillar Logistics 2005-10-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Subaru Impreza - premiera we Frankfurcie
Subaru Impreza - premiera we Frankfurcie
Już jesienią na salonie motoryzacyjnym we Frankfurcie pojawi się nowa generacja Subaru Imprezy. Japoński producent uchylił właśnie rąbka tajemnicy na temat kolejnej odsłony kultowego modelu.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech