mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Isuzu chce więcej GM

Isuzu chce więcej GM

Japońska firma chce, by jej główny udziałowca - amerykański koncern General Motors, zwiększył swoje udziały - do tej pory posiada ich 10,23%.

Prezydent Isuzu Motors, Yoshinori Ida, potwierdził wczoraj zamiar zachęcenia największego kapitałodawcy do jeszcze większego zaangażowania w działania firmy. Pomimo, że nie określił on jaki jego zdaniem powinien być ten poziom, wiadomo że celem jest przekroczenie 20%.

Co to może oznaczać? Nie pozostanie to na pewno bez wpływu na ilość jednostek diesla stosowanych w autach GM, a pochodzących z fabryk japońskiego partnera. Amerykanie mają już spółkę Powetrain z Fiatem, która również zajmuje się wytwarzaniem ropniaków. Silnik 1.3 JTD 16V - montowany m.in. w Fiacie Panda - produkowany jest przez FIAT-GM Powertrain Polska w Bielsku - Białej.

Według najświeższych informacji, z powodu spadku zapotrzebowania Powertrain Italy zwolni 706 pracowników w czterech Włoskich fabrykach. Polska jednostka narazie nie przewiduje zmian kadrowych, utrzymując produkcję.


Podobne wiadomości:

Fabryka Mercedesa w Jaworze w 2019 roku

Fabryka Mercedesa w Jaworze w 2019 roku

Aktualności 2016-10-13

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę motoryzacyjną w Polsce

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę...

Aktualności 2015-05-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Solaris przygotowuje pierwsze takie zamówienie na świecie. Dwa elektryczne autobusy posłużą jako mobilne punkty poboru krwi i już niebawem trafią do polskiego odbiorcy.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech