mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Isuzu częściowo wycofuje się z USA

Isuzu częściowo wycofuje się z USA

Po kilku latach notorycznych spadków sprzedaży Isuzu podjęło decyzję o wycofaniu ze sprzedaży swoich modeli klasy SUV i Pick-up z Ameryki Północnej. Japońska marka od 2009 będzie koncentrować się głównie na dystrybucji lekkich pojazdów dostawczych.

Isuzu częściowo wycofuje się z USA
Ten ruch nie dziwi amerykańskich analityków rynku samochodowego. W ubiegłym roku Isuzu w Stanach Zjednoczonych sprzedało zaledwie 7 000 aut osobowych jednak nie jest to jedyny powód przemawiający za tak małą popularnością modeli japońskiego producenta. Eksperci wskazują również na ograniczoną gamę oferowanych aut, a także małą konkurencyjność w porównaniu z pojazdami innych producentów.

Linia SUV-ów Isuzu, reprezentowana przez modele Trooper i Rodeo od dawna nie była ulepszana, a wprowadzony w 2002 roku do sprzedaży mały Axiom nie był w stanie zatrzymać ciągle spadającej sprzedaży.

Jak zapewnia przedstawiciel marki w Stanach Zjednoczonych, dotychczasowi właściciele nie muszą się obawiać o utrudnienia z serwisowaniem i obsługą posprzedażną swoich aut. Isuzu zapowiedziało, że w porozumieniu z koncernem General Motors nadal będzie zajmować się dystrybucją części zamiennych. Ta wiadomość z pewnością ucieszy posiadaczy modelu Ascender i i-350 na które Isuzu udzielało aż 7-letniej gwarancji zamiennej na 75 000 mil.

Isuzu nie wycofa się jednak całkowicie z USA. Po oficjalnym zakończeniu sprzedaży aut osobowych z dniem 01.01.2009, firma zaangażuje wszystkie swoje siły w rozwój i zwiększenie sprzedaży pojazdów użytkowych z segmentu LCV (Light Commercial Vehicle).
Zobacz koniecznie: Wszystko o Isuzu
Tematy w artykule: Isuzu

Podobne wiadomości:

Isuzu D-Max: Dla prezesa w gumowcach

Isuzu D-Max: Dla prezesa w gumowcach

Testy samochodów 2012-04-04

Rozbite, ale bezpieczne

Rozbite, ale bezpieczne

Aktualności 2012-08-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross