mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Isuzu podbija Rosję

Isuzu podbija Rosję

Producent samochodów użytkowych, Isuzu Motors Ltd. zapowiedziało we wtorek, że w tym miesiącu rozpocznie produkcję lekkich samochodów dostawczych na terenie Rosji we współpracy z lokalnym producentem samochodów, UAZ.

Isuzu podbija Rosję

Isuzu zamierza dostarczać gotowe zestawy do montażu samochodów dla UAZ, oddziału rosyjskiego Severstal-Avto. W przeciągu trzech lat produkcji Isuzu ma zamiar wyprodukować na rynku za naszą wschodnią granica ponad 10 tysięcy egzemplarzy samochodów rocznie. Jednakże w planach producenta jest powiększenie produkcji do poziomu 30 tysięcy egzemplarzy. Do tego celu zostanie wykorzystana fabryka umiejscowiona w Uljanowsku, które leży 800 kilometrów na wschód od stolicy Rosji, Moskwy.

Japońskie Isuzu będzie pierwszym producentem samochodów użytkowych z kraju kwitnącej wiśni, który zamierza zarówno produkować i sprzedawać tego typu samochody na nabierającym rozmachu, wschodnim rynku. Sprzedaż ciężarówek Isuzu rozpocznie się już we wrześniu, za pośrednictwem sieci dilerskiej UAZ, w skład której wchodzi póki co dziewięć salonów samochodowych. Do końca roku  producent zamierza rozszerzyć tą sieć do 30 miejsc sprzedaży.

Czytaj także:

Będą produkować więcej za granicą (2006-04-20)

GM sprzedaje Isuzu (2006-04-12)

Ekspansja GM na Rosję (2006-04-03)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Isuzu
Tematy w artykule: Isuzu

Podobne wiadomości:

Izusu D-Max Yin i Yang

Izusu D-Max Yin i Yang

Premiery 2013-07-23

Isuzu D-Max: Niedoceniany robotnik

Isuzu D-Max: Niedoceniany robotnik

Testy samochodów 2012-11-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic