mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Iveco Daily CNG wyróżniony

Iveco Daily CNG wyróżniony

Na ostatniej gali Fleet Van Award w Londynie, lekki pojazd użytkowy Iveco Daily napędzany gazem ziemnym (CNG) otrzymał tytuł “Green Van of the Year 2009” („Zielony Furgon roku 2009”) w kategorii pojazdów napędzanych paliwem alternatywnym. 

Iveco Daily CNG wyróżniony
Zdobywając tą prestiżową nagrodę, Iveco Daily odparło atak silnej konkurencji prezentującej wiele modeli samochodów z napędem elektrycznym, hybrydowym i gazowym, zdobywając szczególną pochwałę od Trevora Gelkena, Wydawcy ‘Fleet Van’, za zmniejszenie emisji spalin (CO2) o 62%, podczas zasilania biometanem, w porównaniu do podobnego silnika napędzanego olejem napędowym, oraz za spełnienie norm dopuszczalnych emisji spalin Euro VI, jako pierwszy w Europie.

Napędzany gazem Iveco Daily CNG oferuje osobom zarządzającym flotą poważną alternatywę dla zastosowań miejskich w postaci odnawialnych źródeł energii. Pełna gama samochodów Daily napędzanych gazem obejmuje 28 różnych modeli, dostępnych na rynku w Wielkiej Brytanii, w wersji od 3,5 t do 6,5 t, w tym 3 modele furgonetek, 5 modeli jako podwozie do zabudowy z kabiną trzyosobową i 5 modeli jako podwozie do zabudowy z kabiną dla załogi, dostępne w różnych wariantach rozstawu osi. Na podwoziu można montować różne rodzaje nadwozia.

Wszystkie modele napędzane są 3-litrowym silnikiem, zasilanym gazem ziemnym, o mocy 136 HP (100 kW), dysponującym maksymalnym momentem obrotowym 350 Nm w przedziale 1500 - 2730 obr./min. 

Od 1999 r., w Europie Zachodniej sprzedano ponad 4000 modeli samochodu Daily (furgonów oraz z kabiną na podwoziu do zabudowy) napędzanych silnikiem gazowym, zwracając przy tym uwagę na znaczne inwestycje ze strony Iveco w rozwój alternatyw, co spowodowało, że obecnie Iveco jest wiodącą firmą w zakresie badań i produkcji pojazdów napędzanych czystym paliwem. 

To dlatego Iveco wierzy, że ciągłe badania oraz stosowanie najnowszych technologii są najważniejszą formą przyczynienia się do bezpieczniejszego, wydajniejszego poruszania się w sposób ekologicznie odnawialny.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Iveco Daily
Iveco Daily
Cena podstawowa już od: 112 889 PLN brutto
Dostępne nadwozia: furgon-4dr. rama-2dr.

Podobne wiadomości:

Fabryczne instalacje LPG i CNG - top 5

Fabryczne instalacje LPG i CNG - top 5

Aktualności 2016-08-31

Octavia G-TEC, czyli fabryczna instalacja CNG

Octavia G-TEC, czyli fabryczna instalacja CNG

Aktualności 2015-09-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Polscy kierowcy potrafią już jeździć na suwak, ale bardzo rzadko potrafią sprawnie utworzyć tzw. korytarz ratunkowy, dzięki któremu karetka pogotowia może skrócić czas dotarcia do poszkodowanych nawet o 8 minut. Za niestosowanie tej zasady będzie można dostać mandat - nawet do 900 zł.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech