mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Iveco Daily CNG wyróżniony

Iveco Daily CNG wyróżniony

Na ostatniej gali Fleet Van Award w Londynie, lekki pojazd użytkowy Iveco Daily napędzany gazem ziemnym (CNG) otrzymał tytuł “Green Van of the Year 2009” („Zielony Furgon roku 2009”) w kategorii pojazdów napędzanych paliwem alternatywnym. 

Iveco Daily CNG wyróżniony
Zdobywając tą prestiżową nagrodę, Iveco Daily odparło atak silnej konkurencji prezentującej wiele modeli samochodów z napędem elektrycznym, hybrydowym i gazowym, zdobywając szczególną pochwałę od Trevora Gelkena, Wydawcy ‘Fleet Van’, za zmniejszenie emisji spalin (CO2) o 62%, podczas zasilania biometanem, w porównaniu do podobnego silnika napędzanego olejem napędowym, oraz za spełnienie norm dopuszczalnych emisji spalin Euro VI, jako pierwszy w Europie.

Napędzany gazem Iveco Daily CNG oferuje osobom zarządzającym flotą poważną alternatywę dla zastosowań miejskich w postaci odnawialnych źródeł energii. Pełna gama samochodów Daily napędzanych gazem obejmuje 28 różnych modeli, dostępnych na rynku w Wielkiej Brytanii, w wersji od 3,5 t do 6,5 t, w tym 3 modele furgonetek, 5 modeli jako podwozie do zabudowy z kabiną trzyosobową i 5 modeli jako podwozie do zabudowy z kabiną dla załogi, dostępne w różnych wariantach rozstawu osi. Na podwoziu można montować różne rodzaje nadwozia.

Wszystkie modele napędzane są 3-litrowym silnikiem, zasilanym gazem ziemnym, o mocy 136 HP (100 kW), dysponującym maksymalnym momentem obrotowym 350 Nm w przedziale 1500 - 2730 obr./min. 

Od 1999 r., w Europie Zachodniej sprzedano ponad 4000 modeli samochodu Daily (furgonów oraz z kabiną na podwoziu do zabudowy) napędzanych silnikiem gazowym, zwracając przy tym uwagę na znaczne inwestycje ze strony Iveco w rozwój alternatyw, co spowodowało, że obecnie Iveco jest wiodącą firmą w zakresie badań i produkcji pojazdów napędzanych czystym paliwem. 

To dlatego Iveco wierzy, że ciągłe badania oraz stosowanie najnowszych technologii są najważniejszą formą przyczynienia się do bezpieczniejszego, wydajniejszego poruszania się w sposób ekologicznie odnawialny.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Iveco Daily
Iveco Daily
Cena podstawowa już od: 114 918 PLN brutto
Dostępne nadwozia: furgon-4dr. rama-2dr.

Podobne wiadomości:

Elektryczne auta także mogą szkodzić środowisku

Elektryczne auta także mogą szkodzić...

Aktualności 2015-07-07

Wywiad z Klausem Draegerem - cel - auto na...

auto motor i sport 0000-00-00

Eko-przyszłość w motoryzacji. Czy epoka koni mechanicznych się kończy, jak będzie wyglądać samochód za dwadzieścia lat i czy przyszłość to czysta elektryka - specjalnie dla "auto motor i sport" na pytania odpowiada Klaus Draeger, członek zarządu BMW odpowiedzialny za badania i rozwój.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.