mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Iveco: Reorganizacja w Brazylii

Iveco: Reorganizacja w Brazylii

Należące do koncernu Fiata Iveco zapowiedziało reorganizację struktur swojej dywizji w Ameryce Łacińskiej i rozwoju marki na terenie Brazylii. Włoski producent pojazdów użytkowych zapowiedział również, że w sierpniu wprowadzi na lokalny rynek nowy model.

Iveco: Reorganizacja w Brazylii
”Od 2004 do 2005 roku nasz udział w brazylijskim rynku ciężarówek wzrósł z 4,6 do 5,2 procent. Chcemy nadal kontynuować ten trend, jednak aby to osiągnąć potrzebujemy zmian w strukturze zarządzania przedsiębiorstwem” – powiedział Jorge Garcia, prezydent Iveco na rynku Ameryki Łacińskiej.

Jedną ze zmian jest przeniesie głównej kwatery Iveco z San Paulo do Belo Horizonte w pobliże biur firmy Fiat Group. To pozwoli na poprawienie synergii działań pomiędzy oboma oddziałami i poprawi system zarządzania, ułatwi importowanie i eksportowanie samochodów oraz zmniejszy koszty. Nowa lokalizacja biura będzie oddalona zaledwie o 80 kilometrów od fabryki samochodów komercyjnych i silników Iveco, która mieści się w miejscowości Sete Lagoas.

Dzięki nowej polityce reorganizacyjnej zwiększy się także potencjał reprezentacyjny marki na rynku co może przełożyć się na większą sprzedaż samochodów. Nowa sieć sprzedaży pozwoli na współdziałanie grupy 53 dystrybutorów marki Iveco w Brazylii i pozwoli na sprawniejsze rozbudowywanie tej sieci o kolejnych.

Kolejny pomysł Iveco na odniesienie sukcesu to wprowadzenie do sprzedaży nowych modeli. Już w sierpniu na lokalnym rynku pojawi się nowe Eurocargo 450E32T, które w Brazylii sprzedawane będzie pod nazwą „Cavallino”. Auto napędzane jest 320-konnym silnikiem. Rocznie Iveco zamierza sprzedawać około 8000 tys. egzemplarzy tego modelu, co ma stanowić w przybliżeniu 25 procent łącznej sprzedaży wszystkich ciężarówek. Niebawem pojawią się również nowe jednostki napędowe z serii Cursor 8 spełniające normy emisji spalin Euro 3. Produkcją tych silników zajmie się wspomniana wcześniej fabryka w Sete Lagoas.

Czytaj także:

Iveco Daily okiem Giugiaro 2006-06-08

Iveco + Santana = SUV 2006-06-06

Iveco na 17 osób  2006-05-19
Zobacz koniecznie: Wszystko o Iveco
Tematy w artykule: Iveco

Podobne wiadomości:

Milionowe przebiegi Iveco Daily

Milionowe przebiegi Iveco Daily

Ciężarówki i Autobusy 2015-03-09

Iveco Daily z 8-biegową automatyczną przekładnią Hi-Matic

Iveco Daily z 8-biegową automatyczną...

Ciężarówki i Autobusy 2015-01-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.