Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Iveco Truck Station Białystok

Iveco Truck Station Białystok

Firma CTC, autoryzowany dealer Iveco, w połowie czerwca br. oficjalnie zainaugurowała w Białymstoku działalnosc swojej nowej stacji dealerskiej TRUCK STATION – pierwszej tego typu w placówki Iveco w tej czesci Europy.

Iveco Truck Station Białystok

Iveco TRUCK STATION firmy CTC znajduje sie na wjezdzie z Warszawy drogi krajowej nr 8 do Białegostoku, przy europejskiej trasie E67 północ-południe, łączącej Europe Srodkowa (Prage) ze Skandynawia (Helsinki), na odcinku od Helsinek do Warszawy nazywanej Via Baltica. Obiekt o powierzchni całkowitej 4600 m2 znajduje sie na działce o powierzchni 16 000 m2. Stacja serwisowa została zaopatrzona w narzędzia i urządzenia renomowanych producentów, wsród których znajduja sie:

• przestawne podnośniki kolumnowe i dwukolumnowe, wyciągi spalin, linie diagnostyczne MaHA, komputery diagnostyczne, wszechstronny serwis ogumienia - do obsługi aut osobowych, użytkowych oraz ciężarowych, urządzenia do regulacji i kontroli geometrii, system dystrybucji i monitoringu oleju etc.,
• magazyn części oparty na systemie wielopoziomowego składowania
części zamiennych – regały wielopoziomowe,
• urządzenia do napraw powypadkowych przeznaczone do napraw samochodów ciężarowych, naczep, autobusów, usuwają wszelkie odkształcenia ram oraz kabin zaistniałych w wyniku kolizji drogowych jak i intensywnego użytkowania; zasada działania oparta jest na zastosowaniu wszechstronnych pras pchajacych ( 5 pras o nacisku 30-40t) oraz zapór;
urządzenia zapewniają wykonanie najbardziej skompilowanych prac blacharskich i tym samym powrót ramy do jej pierwotnego stanu w ciągu kliku godzin.
• specjalistyczna kabina lakiernicza, za pomocą której odbywa się malowanie w środowisku zamknietym, co zapewnia minimalizacje wtrącń, uzyskanie optymalnego rozłożenia lakieru, optymalne warunki suszenia; w kabinie zastosowano oswietlenie sztuczne zbliżone do widma swiatła
dziennego.
• 3-szczotkowa myjnia portalowa zawiera zaawansowane funkcje programów mycia samochodów cieżarowych i autobusów przy pomocy szczotek bocznych, szczotki górnej oraz do samochodów szczególnie zabrudzonych dostępny jest system wstępnego spłukiwania i nakładania aktywnej piany, opcje wysokocisnieniowe, program omijania wystajacych
poziomych przeszkód ( system cofnięcia oraz zintensyfikowana funkcja mycia); myjnia posiada obieg zamkniety wody, system oczyszczania, napowietrzania i dezynfekcji.

Pierwsza stacja typu TRUCK STATION została otwarta w Hanowerze w pierwszej połowie 2010 r. i dała poczatek sieci 400 takich punktów, które zostana stworzone przez Iveco w całej Europie. W Polsce do końca 2011 roku powstanie 5 punków tego typu. Punkty TRUCK STATION są standardowo klasyfikowane jako miejsce użyteczne (POI - Point of Interest) przez wszystkich głównych dostawców oprogramowania do systemów nawigacji. 


Podobne wiadomości:

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Polskie drogi 2015-06-25

IKEA testuje paliwo LNG

IKEA testuje paliwo LNG

Ciężarówki i Autobusy 2015-06-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Naim, czyli Bentley wśród systemów audio
Naim, czyli Bentley wśród systemów audio
Naim, czyli firma produkująca luksusowe nagłośnienie, wypuściła własnie na rynek głośnik sygnowany logo brytyjskiej marki samochodów. Co oferuje poza znaczniem Bentleya?