mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Iveco Truck Station Białystok

Iveco Truck Station Białystok

Firma CTC, autoryzowany dealer Iveco, w połowie czerwca br. oficjalnie zainaugurowała w Białymstoku działalnosc swojej nowej stacji dealerskiej TRUCK STATION – pierwszej tego typu w placówki Iveco w tej czesci Europy.

Iveco Truck Station Białystok

Iveco TRUCK STATION firmy CTC znajduje sie na wjezdzie z Warszawy drogi krajowej nr 8 do Białegostoku, przy europejskiej trasie E67 północ-południe, łączącej Europe Srodkowa (Prage) ze Skandynawia (Helsinki), na odcinku od Helsinek do Warszawy nazywanej Via Baltica. Obiekt o powierzchni całkowitej 4600 m2 znajduje sie na działce o powierzchni 16 000 m2. Stacja serwisowa została zaopatrzona w narzędzia i urządzenia renomowanych producentów, wsród których znajduja sie:

• przestawne podnośniki kolumnowe i dwukolumnowe, wyciągi spalin, linie diagnostyczne MaHA, komputery diagnostyczne, wszechstronny serwis ogumienia - do obsługi aut osobowych, użytkowych oraz ciężarowych, urządzenia do regulacji i kontroli geometrii, system dystrybucji i monitoringu oleju etc.,
• magazyn części oparty na systemie wielopoziomowego składowania
części zamiennych – regały wielopoziomowe,
• urządzenia do napraw powypadkowych przeznaczone do napraw samochodów ciężarowych, naczep, autobusów, usuwają wszelkie odkształcenia ram oraz kabin zaistniałych w wyniku kolizji drogowych jak i intensywnego użytkowania; zasada działania oparta jest na zastosowaniu wszechstronnych pras pchajacych ( 5 pras o nacisku 30-40t) oraz zapór;
urządzenia zapewniają wykonanie najbardziej skompilowanych prac blacharskich i tym samym powrót ramy do jej pierwotnego stanu w ciągu kliku godzin.
• specjalistyczna kabina lakiernicza, za pomocą której odbywa się malowanie w środowisku zamknietym, co zapewnia minimalizacje wtrącń, uzyskanie optymalnego rozłożenia lakieru, optymalne warunki suszenia; w kabinie zastosowano oswietlenie sztuczne zbliżone do widma swiatła
dziennego.
• 3-szczotkowa myjnia portalowa zawiera zaawansowane funkcje programów mycia samochodów cieżarowych i autobusów przy pomocy szczotek bocznych, szczotki górnej oraz do samochodów szczególnie zabrudzonych dostępny jest system wstępnego spłukiwania i nakładania aktywnej piany, opcje wysokocisnieniowe, program omijania wystajacych
poziomych przeszkód ( system cofnięcia oraz zintensyfikowana funkcja mycia); myjnia posiada obieg zamkniety wody, system oczyszczania, napowietrzania i dezynfekcji.

Pierwsza stacja typu TRUCK STATION została otwarta w Hanowerze w pierwszej połowie 2010 r. i dała poczatek sieci 400 takich punktów, które zostana stworzone przez Iveco w całej Europie. W Polsce do końca 2011 roku powstanie 5 punków tego typu. Punkty TRUCK STATION są standardowo klasyfikowane jako miejsce użyteczne (POI - Point of Interest) przez wszystkich głównych dostawców oprogramowania do systemów nawigacji. 


Podobne wiadomości:

Nowe Iveco Daily w wersji 4x4

Nowe Iveco Daily w wersji 4x4

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-14

Co trzeci tachograf w Europie zmanipulowany

Co trzeci tachograf w Europie zmanipulowany

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.