mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Iveco dla U.S. Marine

Iveco dla U.S. Marine

Iveco, spółka należąca do Grupy Fiat Industrial, wspólnie z BAE Systems weźmie udział w przetargu na dostawę opancerzonych transporterów pływających typu Marine Personnel Carrier (MPC) dla prestiżowego klienta jakim jest amerykański Korpus Piechoty Morskiej (U.S. Marine).

Iveco dla U.S. Marine
Nowy pojazd to opancerzony transporter pływający o całkowitej masie własnej około 27 ton, który będzie mógł przewieźć do 12 żołnierzy. Jest on opracowywany na bazie pojazdu Superav 8x8, przedstawionego Włoskim Siłom Zbrojnym w 2010 roku z myślą o narodowych jednostkach desantowych. Program dostaw przewiduje dostarczenie około 600 pojazdów.

Projekt jest realizowany przez Iveco Defence Vehicles, specjalistyczną jednostkę Iveco z siedzibą w Bolzano. Jednostka ta zajmuje się produkcją i marketingiem pojazdów do celów obronności oraz ochrony ludności przed atakiem nieprzyjaciela, katastrofami i klęskami żywiołowymi. W Bolzano jest również produkowany Lince, flagowy, wielozadaniowy pojazd opancerzony Iveco, z segmentu pojazdów lekkich, który już jest dostarczany na potrzeby włoskich sił zbrojnych oraz na potrzeby wojsk w dziewięciu innych krajach europejskich, a także nowy pojazd opancerzony z segmentu średniego o nazwie Freccia.

Doskonałość technologiczna pojazdów produkowanych przez Iveco Defence Vehicles jest szeroko znana w sektorze obronnym i jest przyczyną już dużego, lecz stale rosnącego uznania ze strony międzynarodowych kontrahentów w ostatnich latach, a w szczególności dzięki połączeniu doskonałej mobilności z najbardziej zaawansowanymi rozwiązaniami w zakresie ochrony żołnierzy w pojeździe.

Powyższe doprowadziło do podpisania umowy o współpracy z BAE Systems, światowym liderem w sektorze obronnym i bezpieczeństwa globalnego, w celu wspólnego udziału w tym ważnym zamówieniu przetargowym dla USA.

Aby spełnić wymagania przetargowe Iveco Defence Vehicles oraz BAE Systems połączą swoją fachową wiedzę nt. technologii, aby stworzyć pojazd spełniający konkretne potrzeby U.S. Marine takie jak wysoka elastyczność zastosowań, doskonała mobilność, zdolność do skutecznego działania w terenie trudnym do trawersowania oraz w czasie operacji wodno-lądowych w czasie desantów, oraz zapewnienie maksymalnej ochrony przed minami lądowymi i urządzeniami wybuchowymi.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Iveco
Tematy w artykule: Iveco ciężarowe opancerzony samochody wojskowe

Podobne wiadomości:

Limuzyny dla VIP-ów - rozstrzygnięto przetarg

Limuzyny dla VIP-ów - rozstrzygnięto przetarg

Aktualności 2016-03-14

Samochód opancerzony - konstrukcja i budowa

Samochód opancerzony - konstrukcja i budowa

Technika 2016-03-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie przetargu
S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie przetargu
Drogowcy rozstrzygnęli przetarg na wykonanie koncepcji programowej drogi ekspresowej S16 na odcinku Borki Wielkie - Mrągowo wraz z obwodnicą Mrągowa w ciągu drogi krajowej nr 59. Wygrała firma Transprojekt Gdański Sp. z o.o. z ceną 3,3 mln zł.