mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Iveco dla słowackiej straży

Iveco dla słowackiej straży

Iveco wygrało, w dwóch etapach przetargu, umowę na dostawę 110 pojazdów strażackich na bazie Trakker AT260T45V 6x6 chassis dla straży pożarnej oraz dla jednostek ratunkowych (HaZZ) w Republice Słowackiej

Iveco dla słowackiej straży
Był to pierwszy, od 21 lat, przetarg zorganizowanym przez władze tego kraju. Nadwozie pojazdu strażackiego, wraz z naczpami i zbiornikami, dostarczane jest przez wyspecjalizowanego dostawcę z Czech, THT Policka.

Głównym dostawcą jest Słowacki Dealer Iveco, Auto-Impex, którego salon Autocentrum znajduje się w Trnavie, i który przygotowuje pojazdy Trakkers przed rozpoczęciem montażu nadwozia. Pomyślna umowa na dostawę wynika z rozbudowy pojazdu wyjściowego w kwietniu 2009 r., który musiał przejść testy podwozia i nadwozia. Co pięć dni składa się 5 pojazdów i wraz ze specjalistami THT pojazdy strażackie dostarczane są klientowi wraz z dogłębnym szkoleniem dla 9 osobowej załogi obsługującej każdy pojazd.

Iveco projektuje, produkuje i sprzedaje szeroką gamę lekkich, średnich i ciężkich pojazdów użytkowych, terenowych pojazdów ciężarowych, autobusów komunikacji miejskiej, autokarów i autobusów turystycznych, jak również pojazdów dla straży pożarnej, wojska i obrony cywilnej.

- Jesteśmy podekscytowani będąc dostawcą pierwszych, od 21 lat, pojazdów dla straży pożarnej oraz dla jednostek ratunkowych. - powiedział Peter Michalik z firmy Auto-Impex, specjalista od pojazdów specjalnych.

Podobne wiadomości:

Milionowe przebiegi Iveco Daily

Milionowe przebiegi Iveco Daily

Ciężarówki i Autobusy 2015-03-09

IKEA testuje paliwo LNG

IKEA testuje paliwo LNG

Ciężarówki i Autobusy 2015-06-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.