mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Iveco i SUV

Iveco i SUV

Według informacji branżowej gazety "Automotive News Europe" (ANE) włoskie Iveco szykuje się do poszerzenia swojej oferty o nowy model z segmentu SUV. Nowy pojazd o nazwie Massif najprawdopodobniej pojawi się w sprzedaży we wrześniu bieżącego roku.

Iveco i SUV
Z ustaleń ANE wynika, że Massif będzie produkowany na bazie terenowego modelu Anibal hiszpańskiej firmy Santana. Pojazd z półwyspu Iberyjskiego jest z kolei oparty na konstrukcji brytyjskiego Land Rovera Defender. Santana Anibal napędzany jest 3-litrowym silnikiem Diesla z doładowaniem Turbo, który generuje moc 140 KM i wyposażony jest filtr cząstek stałych. W swojej ofercie hiszpańska firma z miejscowości Linares ma jeszcze wierną kopię modelu Suzuki Jimny.

Według założeń Iveco, które mocno zainteresowane jest wypuszczeniem na rynek dużych samochodów klasy SUV, docelowa roczna sprzedaż hiszpańskich terenówek miałaby utrzymać się na poziomie 4-5 tys.

Czytaj także:

Santana Anibal: Hiszpański Defender 2006-03-07

Podobne wiadomości:

Milionowe przebiegi Iveco Daily

Milionowe przebiegi Iveco Daily

Ciężarówki i Autobusy 2015-03-09

Nowe Iveco Daily w wersji 4x4

Nowe Iveco Daily w wersji 4x4

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-14

Komentuj:

~Podpis: 2007-02-06

Pewnie nie chodzi im o SUVy ale o prawdziwe samochody terenowe, tyle, że gdzieś w tłumaczeniach pewnie pojawił się błąd.... Nie wiem czym chcą konkurować jesli tak jest z Land Roverem, to raczej będzie propozycja na rynek lokalny, tak jak Anibal....

~popula 2007-02-06

Wygląda, jak nie z tego stulecia. Jak na zainteresowanie firmy dużymi SUV'ami, dziwne wydaje się zastosowanie takiego słabego silnika. Mała Toyota RAV może pochwalić się znacznie lepszym motorem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.