mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Iveco na rajdzie Dakar 2012

Iveco na rajdzie Dakar 2012

Zgodnie ze swoim powołaniem i naturalną potrzebą współzawodnictwa Iveco wraz z FPT Industrial wezmą udział w rajdzie Dakar 2012, najważniejszym rajdzie terenowym świata, który rusza 1 stycznia z Mar della Plata w Argentynie, a kończy w Limie, Peru, w dniu 15 stycznia 2012 roku.

Iveco na rajdzie Dakar 2012
Iveco i FPT Industrial dostarczą podjazdy, części zamienne i silniki do samochodów holenderskiego zespołu De Rooy. Faktycznie zespół “Petronas De Rooy Iveco” zadebiutował już w Rajdzie Maroko w październiku br. Pojazdami Iveco kierowali Miki Biasion oraz Gerard De Rooy i pomimo tego, że rajd Maroko pełnił głównie funkcję przygotowawczą, to obydwaj osiągnęli doskonałe wyniki, zajmując pierwsze i drugie miejsce w kategorii “specjalny samochód ciężarowy” oraz na piątym i szóstym miejscu w klasyfikacji generalnej. Był to wielce obiecujący początek w cyklu przygotowań do o wiele trudniejszego rajdu Dakar, który co roku przyciąga uwagę milionów miłośników rajdów, a także światowych mediów.

Zespół holenderski będzie rywalizował w rajdzie Dakar 20112 jadąc w czterech pojazdach Iveco Trakker 4x4s, wyposażonych w silniki Cursor 13, produkcji FPT Industrial, o mocy ponad 900 KM, specjalnie wyposażonych na potrzeby rajdu, oraz na prototypie Stratora produkowanego w Holandii, posiadającego podwozie i napęd Iveco oraz kabinę wykonaną w oparciu o ciężarówkę Powerstar, produkowaną i sprzedawaną przez Iveco w Australii. Trzy ciężarówki rajdowe będą prowadzili: Miki Biasion (zwycięzca rajdu Dakar w 1999 roku, który zajął pierwsze miejsce w kategorii samochodów ciężarowych i piąte miejsce w klasyfikacji generalnej), Gerard de Rooy oraz Hans Stacey (zwycięzca rajdu Dakar 2007).

Kolejne cztery Trakkery, zapewniające zespołowi pomoc techniczną w czasie rajdu, dopełnią składu zespołu Petronas De Rooy Iveco w nadchodzącym rajdzie Dakar.
Trakker, uznawany jako najlepszy pojazd w swojej klasie w czasie codziennej eksploatacji, lecz również w czasie znacznie trudniejszych wyzwań, został zaprojektowany z myślą, aby mógł pracować we wszystkich warunkach pogodowych i terenowych, począwszy od dróg gruntowych do ekstremalnych warunków terenowych, zapewniając maksymalny komfort, bezpieczeństwo i wydajność. Zbliżający się rajd zapewni Iveco nieocenioną możliwość zweryfikowania osiągnięć swoich pojazdów w działaniu: każdy pojazd zostanie poddany próbie w ekstremalnych warunkach, stwarzając doskonałą możliwość dokonania interesujących i ważnych ocen jego niezawodności i osiągów. Pojazdy Iveco dowiodły już swojej wartości w czasie prób w przeszłości, na przykład w czasie ekspedycji Overland 2010, w której brały udział pojazdy Trakker 6x6 oraz Daily 4x4. W efekcie ukończyły one jedną z najcięższych i wyczerpujących ekspedycji w ostatnich czasach.

Po wielu wspaniałych osiągnięciach w dziedzinie regat żeglarskich FPT Industrial dostarczając silniki C13 potwierdza swoje powołanie do rywalizacji sportowej w segmencie rajdowym. Niedawny rekord prędkości na wodzie został ustanowiony przez kadłub Kerakoll, napędzany dwoma 9 litrowymi silnikami C90-650, na trasie Monte Carlo – Wenecja. Nowy rekord prędkości został pobity przy spaleniu połowy ilości paliwa w stosunku do poprzedniego rekordu ustanowionego w 1994 roku. Świadczy to o wyjątkowych zaletach silników FPT Industrial. Są to m.in. dbałość o ochronę środowiska; zmniejszenie zużycia paliwa i kosztów eksploatacji, a wszystko to dzięki odpowiedniej technologii produkcji silnika.

Udział w rajdzie Dakar stanowi część zakrojonej na większą skalę strategii komunikacyjnej firmy, która zgodnie z mocną międzynarodową tożsamością i nieustannych wyszukiwaniem inicjatyw zdolnych do przekazania jej witalności i energii, w coraz większym stopniu zwraca się w kierunku świata sportu. Ta inicjatywa razem z innymi inicjatywami Iveco na arenie sportowej takimi jak współpraca partnerska z All Blacks, drużyną, która ostatnio zdobyła tytuł Mistrza Świata w rugby, współpraca rozpoczęta w 2009 roku z MotoGP, najważniejszymi na świecie zawodami w sportach motocyklowych, w ramach których Iveco jest oficjalnym dostawcą samochodów ciężarowych i użytkowych oraz rola oficjalnego dostawcy teamu wyścigowego stajni Ferrari, potwierdzają  determinację Iveco do tego, aby nazwa Iveco była łączona w świadomości ludzi z czołowymi nazwami w świecie sportów międzynarodowych.

Podobne wiadomości:

Nowe Iveco Daily w wersji 4x4

Nowe Iveco Daily w wersji 4x4

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-14

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Polskie drogi 2015-06-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.