mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Iveco nakreśla plan sojuszu z Tata Motors

Iveco nakreśla plan sojuszu z Tata Motors

Iveco, spółka Grupy Fiat, oraz Tata Motors poinformowały o podpisaniu porozumienia w sprawie oceny możliwości prowadzenia współpracy rozszerzonej na wiele rynków w sektorze samochodów dostawczych. Porozumienie wspomina o serii potencjalnych projektów badawczych, produkcyjnych, zaopatrzeniowych i dystrybucyjnych dotyczących produktów, grup i komponentów.

Iveco nakreśla plan sojuszu z Tata Motors

W przyszłości Iveco i Tata Motors utworzą wspólny Komitet Kontrolny  w celu określania wykonalności wspomnianego porozumienia, w perspektywie krótko- jak i długo terminowej. Po dokonaniu takiej oceny, obie firmy podpiszą definitywne porozumienia w najbliższych miesiącach.

Paolo Monferino, prezes Iveco, zadeklarował: “Potencjalne możliwe porozumienie strategiczne o współpracy z Tata Motors stanowi nowy krok w naszej strategii współpracy (...) Podejmujemy poważny wysiłek  i angażujemy spore środki w celu wykorzystania  tej możliwości kooperacji w procesie  przemian i ekspansji Iveco w najbliższych latach”.

Dyrektor Zarządzający Tata Motors, Ravi Kant, potwierdził: “ Podchodzimy z entuzjazmem do możliwości jakie prezentuje ta potencjalna współpraca, może ona zaoferować nam okazję do wykorzystania  naszych mocnych stron wzajemnie się uzupełniając w kontekście produktów i rynków”.

Czytaj także:

Iveco i SUV 2007-02-06

Fiat i TATA razem przy ciężarówkach? 2006-10-31

Zobacz koniecznie: Wszystko o Tata Wszystko o Iveco
Tematy w artykule: Iveco Tata

Podobne wiadomości:

Fabryka Jaguara i Land Rovera na 50% w Polsce

Fabryka Jaguara i Land Rovera na 50% w Polsce

Aktualności 2015-07-06

Tata prezentuje model Kite

Tata prezentuje model Kite

Aktualności 2015-11-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.