mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Iveco nakreśla plan sojuszu z Tata Motors

Iveco nakreśla plan sojuszu z Tata Motors

Iveco, spółka Grupy Fiat, oraz Tata Motors poinformowały o podpisaniu porozumienia w sprawie oceny możliwości prowadzenia współpracy rozszerzonej na wiele rynków w sektorze samochodów dostawczych. Porozumienie wspomina o serii potencjalnych projektów badawczych, produkcyjnych, zaopatrzeniowych i dystrybucyjnych dotyczących produktów, grup i komponentów.

Iveco nakreśla plan sojuszu z Tata Motors

W przyszłości Iveco i Tata Motors utworzą wspólny Komitet Kontrolny  w celu określania wykonalności wspomnianego porozumienia, w perspektywie krótko- jak i długo terminowej. Po dokonaniu takiej oceny, obie firmy podpiszą definitywne porozumienia w najbliższych miesiącach.

Paolo Monferino, prezes Iveco, zadeklarował: “Potencjalne możliwe porozumienie strategiczne o współpracy z Tata Motors stanowi nowy krok w naszej strategii współpracy (...) Podejmujemy poważny wysiłek  i angażujemy spore środki w celu wykorzystania  tej możliwości kooperacji w procesie  przemian i ekspansji Iveco w najbliższych latach”.

Dyrektor Zarządzający Tata Motors, Ravi Kant, potwierdził: “ Podchodzimy z entuzjazmem do możliwości jakie prezentuje ta potencjalna współpraca, może ona zaoferować nam okazję do wykorzystania  naszych mocnych stron wzajemnie się uzupełniając w kontekście produktów i rynków”.

Czytaj także:

Iveco i SUV 2007-02-06

Fiat i TATA razem przy ciężarówkach? 2006-10-31

Zobacz koniecznie: Wszystko o Tata Wszystko o Iveco
Tematy w artykule: Iveco Tata

Podobne wiadomości:

Volkswagen i Tata - nie będzie wspólnego projektu

Volkswagen i Tata - nie będzie wspólnego...

Aktualności 2017-08-15

Wpadka Tata Motors z nazwą modelu

Wpadka Tata Motors z nazwą modelu

Aktualności 2016-02-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic