mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Iveco wygrywa Dakar 2012

Iveco wygrywa Dakar 2012

Pierwsze, drugie i szóste miejsce w klasyfikacji generalnej ciezarówek zdobylo Iveco, tym samym zdominowalo 33. rajd Dakar, najwazniejsze na swiecie wydarzenie rajdowe, w którym bierze udzial wiekszosc producentów ciezarówek z Europy i Azji.

Iveco wygrywa Dakar 2012
Zwyciestwo zespól Petronas De Rooy Iveco zawdziecza przede wszystkim Holendrowi Gerardowi De Rooy, jadacemu samochodem Iveco Powerstar, pojazdem produkowanym i sprzedawanym przez Iveco w Australii. Iveco Powerstar wyposazony jest w silnik FPT Industrial C13 o mocy ponad 900 KM i czesci Magneti Marelli. Równiez pozostali kierowcy zespolu, Stacey i Biasion prowadzili dwa samochody Iveco Trakker Evolution 2, wyposazone w silnik FPT Industrial C13. Te trzy pojazdy, dostosowane do ekstremalnych warunków rajdu, sa standardowymi pojazdami zoptymalizowanymi do uzyskania najlepszej w swojej klasie sprawnosci.

Szef Iveco, Alfredo Altavilla powiedzial: "Udzial Iveco w rajdzie Dakar 2012 mial na celu potwierdzenie po raz kolejny niezawodnosci Iveco i silników FPT Industrial. Zwyciestwo w rajdzie i znalezienie sie 3 samochodów ciezarowych w pierwszej szóstce to ogromny sukces, który pokazuje efektywnosc, sile i bezpieczenstwo Iveco Trakker i Powerstar, juz uznanych przez klientów jako idealne rozwiazanie do codziennego uzytku oraz w trudnych wyzwaniach. Specjalne podziekowania dla kierowców i wszystkich czlonków zespolu za ich zaangazowanie i poswiecenie."

Dla Iveco rajd Dakar 2012 byl doskonala okazja do potwierdzenia niezawodnosci swoich produktów w warunkach terenowych: kazdy pojazd byl wystawiony na próbe w ekstremalnych warunkach, pokonujac trase wiodaca przez trzy kraje Ameryki Poludniowej. Wyscig, który rozpoczal sie 1 stycznia 2012 roku w Mar del Plata, prowadzil przez Argentyne, Chile i Peru, obejmujac 14 etapów, w sumie 8500 km, okolo 4200 z nich na czas.

Podobne wiadomości:

Wszystkie barwy Dakaru. Rajd w obiektywie

auto motor i sport 0000-00-00

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Polskie drogi 2015-06-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.