mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Iveco wygrywa Dakar 2012

Iveco wygrywa Dakar 2012

Pierwsze, drugie i szóste miejsce w klasyfikacji generalnej ciezarówek zdobylo Iveco, tym samym zdominowalo 33. rajd Dakar, najwazniejsze na swiecie wydarzenie rajdowe, w którym bierze udzial wiekszosc producentów ciezarówek z Europy i Azji.

Iveco wygrywa Dakar 2012
Zwyciestwo zespól Petronas De Rooy Iveco zawdziecza przede wszystkim Holendrowi Gerardowi De Rooy, jadacemu samochodem Iveco Powerstar, pojazdem produkowanym i sprzedawanym przez Iveco w Australii. Iveco Powerstar wyposazony jest w silnik FPT Industrial C13 o mocy ponad 900 KM i czesci Magneti Marelli. Równiez pozostali kierowcy zespolu, Stacey i Biasion prowadzili dwa samochody Iveco Trakker Evolution 2, wyposazone w silnik FPT Industrial C13. Te trzy pojazdy, dostosowane do ekstremalnych warunków rajdu, sa standardowymi pojazdami zoptymalizowanymi do uzyskania najlepszej w swojej klasie sprawnosci.

Szef Iveco, Alfredo Altavilla powiedzial: "Udzial Iveco w rajdzie Dakar 2012 mial na celu potwierdzenie po raz kolejny niezawodnosci Iveco i silników FPT Industrial. Zwyciestwo w rajdzie i znalezienie sie 3 samochodów ciezarowych w pierwszej szóstce to ogromny sukces, który pokazuje efektywnosc, sile i bezpieczenstwo Iveco Trakker i Powerstar, juz uznanych przez klientów jako idealne rozwiazanie do codziennego uzytku oraz w trudnych wyzwaniach. Specjalne podziekowania dla kierowców i wszystkich czlonków zespolu za ich zaangazowanie i poswiecenie."

Dla Iveco rajd Dakar 2012 byl doskonala okazja do potwierdzenia niezawodnosci swoich produktów w warunkach terenowych: kazdy pojazd byl wystawiony na próbe w ekstremalnych warunkach, pokonujac trase wiodaca przez trzy kraje Ameryki Poludniowej. Wyscig, który rozpoczal sie 1 stycznia 2012 roku w Mar del Plata, prowadzil przez Argentyne, Chile i Peru, obejmujac 14 etapów, w sumie 8500 km, okolo 4200 z nich na czas.

Podobne wiadomości:

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Polskie drogi 2015-06-25

IKEA testuje paliwo LNG

IKEA testuje paliwo LNG

Ciężarówki i Autobusy 2015-06-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki
Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki
Amerykański oddział firmy J. D.  Power przygotował kolejny raport dotyczący postrzegania poszczególnych producentów samochodów przez lokalnych nabywców. Wyniki badania przeprowadzonego na terenie USA mocno zaskakują.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech