mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > JCB ustanowił nowy rekord świata

JCB ustanowił nowy rekord świata

Pojazd JCB DIESELMAX, którego prowadził Andy Green, poprawił wczoraj rekord świata stając się najszybszym dieslem na naszym globie. Uzyskał on prędkość 529 km/h na torze umiejscowionym nad dnie wyschniętego jeziora Bonneville, Utah.

JCB ustanowił nowy rekord świata

Poprawił on poprzedni rekord o ponad 160 km/h, który został ustanowiony w 1973 roku przez Virgila W Snydera, prowadzącego pojazd Thermo King Streamliner. Uzyskał on wtedy na tym samym torze prędkość 377 km/h. Nowy rekordzista musiał zaliczyć dwie próby, z których wyciągnięto średnią prędkość. Podczas pierwszego podejścia samochód osiągnął prędkość 521 km/h, natomiast w drugim, który został przeprowadzony w ciągu kolejnej godziny, jechał już z prędkością 536 km/h.

Wysiadając z samochodu powiedział: 'To jest właśnie to, czego oczekiwaliśmy. Brytyjscy inżynierowie są jednymi z najlepszych na świecie. A teraz posiadamy nawet najszybszego diesla na świecie.' Dodał po tym, iż udało się to osiągnąć jedynie w czterech podejściach, co też jest nie lada wyczynem dla całej drużyny przygotowującej pojazd.

Prezes firmy JCB, Sir Anthony Barnford podsumował te wydarzenie w samych superlatywach. Podkreślił także , że cały proces projektowania, a następnie montażu superszybkiego samochodu trwał mniej niż rok. Barnford był pomysłodawcą i wizjonerem całego projektu, polegającego na przeprojektowaniu silnika JCB444, który zasila teleskopowe podnośniki, spychacze oraz inne tego typu urządzenia produkowane przez firmę.

Czytaj także:

Rekordowy diesel (2006-08-03)

Najszybszy diesel (2006-04-25)

Tematy w artykule: JCB Dieselmax

Podobne wiadomości:

Najszybszy diesel

Najszybszy diesel

Aktualności 2006-04-25

Rekordowy Diesel

Rekordowy Diesel

Aktualności 2006-08-03

Komentuj:

~CYB 2006-08-23

Do Pana Green’a nalezy zdaje sie rowniez rekord predkosci pojazdu ladowego (ponad 1000 km/h). Gosciu to stary wyjadacz.

~ZAHER 2006-08-23

Andy Green to ten sam czlowiek ktory w 1998 roku ustanowil rekord predkosci w McLarenie F1 386Km/h - rekord od tamtego roku nieaktualny ale wiadac ze facet wie co robi :-)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.