mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > JWRC: Suzuki chce odzyskać tytuł

JWRC: Suzuki chce odzyskać tytuł

Od roku 2003 Suzuki Sport Europe jest dostawcą profesjonalnie przygotowanych samochodów i serwisu rajdowego oraz wsparcia dla klientów w krajach europejskich. W roku 2009 trzech młodych, obiecujących kierowców ponownie skorzysta z doświadczeń firmy, startując w Rajdowych Mistrzostwach Świata Juniorów (JWRC) samochodami Suzuki Swift Super 1600 i walcząc o tytuł.

JWRC: Suzuki chce odzyskać tytuł
Dla Polaka Michała Kościuszki będzie to już drugi sezon w zespole Suzuki Sport Europe. W zeszłym roku odniósł on swoje pierwsze zwycięstwo w kategorii JWRC, wygrywając Rajd Sardynii, trzecią rundę ubiegłorocznego serialu. Polak imponował agresywnym stylem jazdy przez cały sezon. Jego talent i wielki potencjał widoczny jest szczególnie na szutrach. Gdy znajdzie swój rytm, należy bez wątpienia do czołówki JWRC. Nie ma wątpliwości, że Michał Kościuszko ma wielkie szanse na tytuł mistrza świata juniorów w sezonie 2009.

Aaron Burkart dołączył do zespołu Suzuki Sport Europe w tym roku. W ubiegłorocznej klasyfikacji JWRC zajął drugie miejsce, zatem jego talent jest znany już nie tylko w Niemczech. Aaron jest bardzo szybki zarówno na szutrach, jak i na asfaltach. Potrafi osiągać doskonałe czasy na obydwu rodzajach nawierzchni i to jest jego bardzo mocny punkt. Zajmując drugie miejsce w JWRC 2008 pokazał, jak wielki postęp uczynił w ostatnim czasie. Jego celem na nadchodzący sezon jest bez wątpieniatytuł mistrza świata.

Drugim nowicjuszem w zespole Suzuki Sport Europe w sezonie 2009 jest włoski kierowca Simone Bertolotti. Będzie to jego drugi sezon w JWRC. Głównym celem Włocha będzie zdobycie nowych doświadczeń przy wykorzystaniu profesjonalnego wsparcia i wielkiej wiedzy zespołu Suzuki Sport Europe Team. Bertolotti ma skupić się w tym roku na poprawie swej szybkości i doskonaleniu umiejętności.

- "Naszym głównym celem będzie w tym roku odzyskanie tytułu mistrzowskiego JWRC" - powiedział Yasuhiro Ishii, dyrektor zespołu Suzuki Sport Europe. - "Aby to osiągnąć, powiększyliśmy zespół z dwóch do trzech samochodów. Podobnie jak w ubiegłym roku będziemy ponownie wspierać Michała, a także Aarona, który zajął drugie miejsce w JWRC 2008. Dodatkowo mamy również w składzie młodego włoskiego kierowcę Simone Bertolottiego. Wszyscy są utalentowani, chociaż każdy z nich ma swój styl jazdy. Suzuki Sport Europe będzie jak zawsze dążyło do zapewnienia kierowcom wsparcia i serwisu o najwyższym standardzie, by wspomóc ich na drodze do tytułu mistrza świata juniorów 2009."
Tematy w artykule: JWRC

Podobne wiadomości:

JWRC: Michał Kościuszko wicemistrzem świata!

JWRC: Michał Kościuszko wicemistrzem świata!

Aktualności 2009-10-05

Prokop chce do WRC

Prokop chce do WRC

Aktualności 2009-08-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.