mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > JWRC: W kolejce czeka Sardynia

JWRC: W kolejce czeka Sardynia

Michał Kościuszko i Maciej Szczepaniak są już we Włoszech, gdzie w najbliższy weekend rywalizować będą na trasach trzeciej rundy Junior World Rally Championship 2008. Polacy, startujący w fabrycznym zespole Suzuki Sport Europe, po dwóch rozegranych rajdach zajmują czwarte miejsce w klasyfikacji mistrzostw i podczas Rajdu Sardynii zamierzają ostro powalczyć o kolejne punkty.

JWRC: W kolejce czeka Sardynia
"Nie możemy ostatnio narzekać na zbyt wiele wolnego czasu" - powiedział już po przylocie do Włoch Michał Kościuszko. "Praktycznie prosto z mety Rajdu Elmot-Remy wyruszyliśmy do Włoch. W niedzielę o piątej rano zameldowaliśmy się na lotnisku. Sardynia nas kompletnie zaskoczyła. Temperatura w granicach dwunastu stopni i obfity deszcz, który według prognoz ma padać co najmniej do czwartku" - mówi Polak.

"Dziś (poniedziałek) zaliczyliśmy pierwsze testy naszego Suzuki Swifta. Na wtorek i środę zaplanowane mamy zapoznanie z trasą. W mistrzostwach świata możliwe jest jedynie dwukrotne przejechanie każdego odcinka specjalnego. Czwartek rozpoczynamy od odcinka testowego, a wieczorem weźmiemy udział w oficjalnej ceremonii startu. Piątek, sobota i niedziela to dni na które czekamy. Siedemnaście wymagających odcinków specjalnych, na których zamierzamy utrzymać tempo z poprzednich rajdów, umożliwiające nam walkę o podium w JWRC" - dodał młody krakowianin.

Rajd Sardynii 2007 - fot. mojeauto.pl

Podczas trzech dni Rajdu Sardynii zawodnicy przejadą 344,73 km szutrowych odcinków specjalnych. Pierwszy samochód wjedzie na metę w niedzielę 18 maja o godzinie 14:30. Włoskie zawody będą najmocniej obsadzoną dotychczas rundą JWRC. Na starcie stanie wszystkie siedemnaście załóg zgłoszonych do tegorocznych rozgrywek.
Tematy w artykule: WRC Michał Kościuszko

Podobne wiadomości:

Król Kościuszko pierwszy!

auto motor i sport 0000-00-00

Świetny debiut Imprezy WRC

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando