Jag 4x4

Brytyjska prasa motoryzacyjna wrze: Jaguar, chluba Albionu, producent znany dzięki luksusowym limuzynom i sportowym coupe, zamierza wdrożyć do sprzedaży SUV-a.

Jak podaje serwis Auto Express, należący do Forda producent jest już w trakcie zaawansowanych prac rozwojowych nad samochodem, który miałby wjechać do klasy Mercedesa ML, BMW X5, Range Rovera, czy Porsche Cayenne.

Tak się składa, że jest to jedna z najatrakcyjniejszych obecnie nisz rynkowych, więc każda licząca się marka chce mieć tu swojego reprezentanta. SUV Jaguar 4x4 jest więc naturalną tendencją dla wyspiarskiej marki.

Plany włodarzy z Coventry scementowały zapewne także sukcesy Volvo XC90 (szwedzka marka również należy do Forda) oraz zapowiedzi brytyjskiej chluby, Betleya (ten z kolei w BMW), dotyczące zamierzeń wytwarzania SUV-a (TU czytaj "4x4 x Superluksus").

Co do szczegółów: auto "najprawdopodobniej bazować będzie na platformie cztero-napędowej wersji Mazdy6" (TU czytaj o Mazdzie Crossport). Na tej samej płycie podwoziowej (najdroższy element samochodu), mają być także konstruowane nowe terenówki Forda i Lincolna.

Tak więc można pokusić się o wniosek, że Jag 4x4 będzie autem przypominającym model X-Type Kombi na szczudłach, z designem odpowiadającym jednak klasie pełnowymiarowych "off-roadów", do której będzie aspirował.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.