Jag 4x4

Brytyjska prasa motoryzacyjna wrze: Jaguar, chluba Albionu, producent znany dzięki luksusowym limuzynom i sportowym coupe, zamierza wdrożyć do sprzedaży SUV-a.

Jak podaje serwis Auto Express, należący do Forda producent jest już w trakcie zaawansowanych prac rozwojowych nad samochodem, który miałby wjechać do klasy Mercedesa ML, BMW X5, Range Rovera, czy Porsche Cayenne.

Tak się składa, że jest to jedna z najatrakcyjniejszych obecnie nisz rynkowych, więc każda licząca się marka chce mieć tu swojego reprezentanta. SUV Jaguar 4x4 jest więc naturalną tendencją dla wyspiarskiej marki.

Plany włodarzy z Coventry scementowały zapewne także sukcesy Volvo XC90 (szwedzka marka również należy do Forda) oraz zapowiedzi brytyjskiej chluby, Betleya (ten z kolei w BMW), dotyczące zamierzeń wytwarzania SUV-a (TU czytaj "4x4 x Superluksus").

Co do szczegółów: auto "najprawdopodobniej bazować będzie na platformie cztero-napędowej wersji Mazdy6" (TU czytaj o Mazdzie Crossport). Na tej samej płycie podwoziowej (najdroższy element samochodu), mają być także konstruowane nowe terenówki Forda i Lincolna.

Tak więc można pokusić się o wniosek, że Jag 4x4 będzie autem przypominającym model X-Type Kombi na szczudłach, z designem odpowiadającym jednak klasie pełnowymiarowych "off-roadów", do której będzie aspirował.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.