Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Jaguar E-type nagrodzony

Jaguar E-type nagrodzony

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych aut jakie kiedykolwiek powstało, Jaguar E-type został uhonorowany mianem "Najbardziej kultowego auta ostatnich 50 lat". tytuł został przyznany przez "Stowarzyszenie szkockich dziennikarzy motoryzacyjnych."

Jaguar E-type nagrodzony
"50 rocznica powstania Jaguara E-type’a to specjalne wydarzenie - wielu z właścicieli i entuzjastów tego modelu w roku 1961 nie było jeszcze na świecie. Jesteśmy zaszczyceni, że Stowarzyszenie przyznało tak ważną nagrodę dla E-type'a co jest dowodem niesamowitego talentu designu i inżynierii zespołu, który stworzył ten model. Jestem szczęśliwy, że żyje dziś w nowej generacji," powiedział Adrian Hallmark, Globalny Dyrektro Marki Jaguar.

Model E-type pojawił się w roku 1961 i produkowany był do roku 1975. Dostępny był z silnikiem R6 o pojemności 3,8l i mocy 269KM i generującym 353 Nm. Druga jednostka, również R6 o pojemności 4,2l(moc 269 KM i moment 385 Nm). Trzeci silnik to topowy silnik V12 o pojemności 5,4 l i mocy 276 KM (412 Nm). Samochód jest podziwiany i wielbiony przez wielu pasjonatów, jak i dziennikarzy. To ten model Enzo Ferrari nazwał "Najpiękniejszym autem jakie kiedykolwiek powstało." Takie słowa to wielkie wyróżnienie, zwłaszcza padające z ust człowieka tak wielkiego, jakim był założyciel Ferrari, człowieka, który dał światu Ferrari 250 GTO. Ale to już inna historia...
Zobacz koniecznie: Wszystko o Jaguar
Tematy w artykule: Jaguar Jaguar E-Type

Podobne wiadomości:

Jaguar szykuje dwa elektryczne modele

Jaguar szykuje dwa elektryczne modele

Samochody luksusowe 2016-07-27

Car of the Year - znamy zwycięzce!

Car of the Year - znamy zwycięzce!

Aktualności 2016-02-29

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mazda MX-5 po tuningu BBR
Mazda MX-5 po tuningu BBR
Brytyjska ekipa BBR zajmująca się tuningowaniem wzięła na warsztat model MX-5. Specjaliści podnieśli maksymalna moc i poprawili właściwości jezdne.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj