mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Jaguar XF zakończył 8 dniową podróż

Jaguar XF zakończył 8 dniową podróż

2800 mil tyle wynosiła trasa z Nowego Yorku do Los Angeles. Brytyjski zespół kierowców w Jaguarze XF 2.2 Diesel pokonał tą trasę w 8 dni przejeżdżając przez 11 stanów i 3 strefy czasowe.

Jaguar XF zakończył 8 dniową podróż
Podróż zakończyła się w poniedziałek a Jaguar przejechał ponad 4500 km tankując na trasie tylko cztery razy. Zużycie paliwa wyniosło średnio 4,5l/100km. "Projekt ten powstał przede wszystkim po to, by zbadać potencjał Jaguara XF 2.2. Wyniki jakie osiągnęliśmy są znakomite. Każdy z elementów, który badaliśmy podczas wyprawy – od aerodynamiki, przez czterocylindrowy 2,2 litrowy silnik wysokoprężny po ośmiobiegową skrzynię biegów – bez problemu się sprawdził. Cały zespół XF jest niezwykle dumny z tego, że samochód znów udowodnił swoją ponadprzeciętną wydajność", powiedział Paul Alcock, XF Project Manager, który był obecny podczas całej podróży.

Jaguar podobną podróż odbył z Londynu na Saharę. Załoga zanotowała średnią prędkość podczas obecnej podróży wynoszącą ok. 85km/h. Nie obeszło się jednak bez problemów. Kierowcy musieli zmierzyć się z korkami w okolicach dużych metropolii, robotami drogowymi na trasie oraz trudnymi warunkami meteorologicznymi.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Jaguar XF
Jaguar XF
Cena podstawowa już od: 189 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Jaguar XF Wszystko o Jaguar
Tematy w artykule: Jaguar Seria XF Jaguar XF

Podobne wiadomości:

Hamann Jaguar F-Pace - nietuzinkowy

Hamann Jaguar F-Pace - nietuzinkowy

Samochody luksusowe 2017-03-14

Niemiecki tuner opracował nowy bodykit i nieco podrasował jednostkę napędową. Propozycja dla tych, którzy uważają F-Pace za nudny samochód.

Jaguar E-Pace - materiał na bestseller

Jaguar E-Pace - materiał na bestseller

Premiery 2017-07-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Już od kilku miesięcy było wiadomo, że marka Cupra w końcu zostanie wydzielona od Seata. Iberyjski producent ogłosił oficjalną zmianę. Na rynku pojawi się nowa submarka z osobnym emblematem.