mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Jaguar XF zakończył 8 dniową podróż

Jaguar XF zakończył 8 dniową podróż

2800 mil tyle wynosiła trasa z Nowego Yorku do Los Angeles. Brytyjski zespół kierowców w Jaguarze XF 2.2 Diesel pokonał tą trasę w 8 dni przejeżdżając przez 11 stanów i 3 strefy czasowe.

Jaguar XF zakończył 8 dniową podróż
Podróż zakończyła się w poniedziałek a Jaguar przejechał ponad 4500 km tankując na trasie tylko cztery razy. Zużycie paliwa wyniosło średnio 4,5l/100km. "Projekt ten powstał przede wszystkim po to, by zbadać potencjał Jaguara XF 2.2. Wyniki jakie osiągnęliśmy są znakomite. Każdy z elementów, który badaliśmy podczas wyprawy – od aerodynamiki, przez czterocylindrowy 2,2 litrowy silnik wysokoprężny po ośmiobiegową skrzynię biegów – bez problemu się sprawdził. Cały zespół XF jest niezwykle dumny z tego, że samochód znów udowodnił swoją ponadprzeciętną wydajność", powiedział Paul Alcock, XF Project Manager, który był obecny podczas całej podróży.

Jaguar podobną podróż odbył z Londynu na Saharę. Załoga zanotowała średnią prędkość podczas obecnej podróży wynoszącą ok. 85km/h. Nie obeszło się jednak bez problemów. Kierowcy musieli zmierzyć się z korkami w okolicach dużych metropolii, robotami drogowymi na trasie oraz trudnymi warunkami meteorologicznymi.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Jaguar XF
Jaguar XF
Cena podstawowa już od: 189 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Jaguar XF Wszystko o Jaguar
Tematy w artykule: Jaguar Seria XF Jaguar XF

Podobne wiadomości:

Mikołaj zrezygnował z sań

auto motor i sport 0000-00-00

Jaguar XKSS - wskrzesili legendę

Jaguar XKSS - wskrzesili legendę

Samochody luksusowe 2016-11-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.