mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Jaguar bez aluminium

Jaguar bez aluminium

Brytyjski producent luksusowych samochodów odłożył na półkę budowę aluminiowego podwozia w modelu Jaguar seria S-Type, gdyż pozwoli to przyspieszyć jego premierę.

Jaguar bez aluminium

Dzięki temu posunięciu nowy samochód będzie dostępny na rynku 18 miesięcy wcześniej. Nowy Jaguar S-Type zostanie pokazany po raz pierwszy najprawdopodobniej pod koniec 2007 roku, a do sprzedaży trafi wraz z początkiem 2008 roku. Prezes firmy Jaguar Land Lover, Jeff Polites twierdzi, że wprowadzenie nowego modelu do sprzedaży jest kluczem do osiągnięcia poważnego sukcesu rynkowego. Będzie to nie lada zadanie, gdyż przez ostatnie miesiące odnotowano załamanie w sprzedaży, która jest coraz mniejsza. W ostatnim roku sprzedano ponad 80 tysięcy egzemplarzy samochodów marki Jaguar.

Zobacz galerię zdjęć modelu Jaguar seria S-Type

Prezes Polites odpowiada, że w obecnej sytuacji koncern nie może pozwolić sobie na oczekiwanie przez ponad półtora roku. Producent nie żałuje podjęcia tej decyzji z tego względu, że główni rozgrywający nadal używają w swoich samochodach konwencjonalnego, stalowego nadwozia. Na pewno wpłynie to na przewidywaną cenę samochodu, lecz jest jeszcze wiele ciężkiej pracy przed konstruktorami, aby obniżyć wagę pojazdu. Nowy model będzie miał także wpływ na wdrożenie nowego stylu w projektowaniu Jaguarów, które będzie odważniejsze i bardziej radykalne niż dotąd.

W międzyczasie Jaguar jest w trakcie przenosin do swojego nowego centrum technicznego w Whitley, po tym jak sprzedał swoją legendarną fabryke w Browns Lane.

Czytaj także:

"Jaguar opuszcza Browns Lane" (2006-03-23)

"Nowa odsłona X-Type?" (2006-03-21)

"Dunlop dla Jaguara" (2006-03-14)


Podobne wiadomości:

Jaguar E-Pace - materiał na bestseller

Jaguar E-Pace - materiał na bestseller

Premiery 2017-07-14

Jaguar F-Pace najlepszy – WCOTY 2017

Jaguar F-Pace najlepszy – WCOTY 2017

Aktualności 2017-04-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Dacia Duster - wyciekły pierwsze zdjęcia!
Nowa Dacia Duster - wyciekły pierwsze zdjęcia!
Jeden z najpopularniejszych SUV-ów z napędem 4x4 w końcu doczekał się kolejnej generacji. Już za kilka tygodni we Frankfurcie poznamy nowe wcielenie Dacii Duster, a tymczasem do sieci wyciekły pierwsze informacje na temat modelu.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic