mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Jaguar i Land Rover rosną pod rządami Taty

Jaguar i Land Rover rosną pod rządami Taty

Przejęcie przez indyjską firmę Tata Motors dwóch brytyjskich marek samochodowych - Jaguara i Land Rovera jak na razie bardzo dobrze na nie wpływa. Kolejny miesiąc z rzędu rosną słupki sprzedaży i to znacząco.

Jaguar i Land Rover rosną pod rządami Taty
Tylko w czerwcu obie luksusowe marki zanotowały wzrost sprzedaży o 47% (w stosunku do czerwca 2009) do poziomu 20.189 aut. Większym wzrostem może się pochwalić Jaguar (+59%), którego sprzedaż wyniosła 6.776 aut, podczas gdy Land Rover sprzedał 13.413 aut (+41%).

Od początku roku podatkowego (1 kwietnia) łączna sprzedaż Jaguara i Land Rovera, wynosząca 57.153 auta, jest wyższa niż w analogicznym okresie rok wcześniej o 59%. W tym czasie wyniki sprzedaży Land Rovera poszły do góry o 71% (41.698), a Jaguara 33% (14.455.)

Jeszcze lepiej dynamika sprzedaży wygląda na polskim rynku. W przypadku Jaguara sprzedaż w drugim kwartale wzrosła o 97% rok do roku. Jest to spowodowane między innymi wprowadzeniem nowego modelu Jaguara XJ. W analogicznym okresie Land Rover zanotował jeszcze większy wzrost sprzedaży, wynoszący aż 138% w ujęciu rocznym. Klienci szczególnie docenili model Discovery 4.

Niedawno prowadzony model XJ jeszcze przez długi czas powinien mieć istotny wpływ na poziom sprzedaży Jaguara. Land Rover z kolei w drugiej połowie 2011 roku wprowadzi do sprzedaży Range Rovera Evoque. Pierwsze reakcje po nieoficjalnej premierze pozwalają przypuszczać, że model ten odniesie ogromny sukces rynkowy.

Podobne wiadomości:

Jaguar XKSS - wskrzesili legendę

Jaguar XKSS - wskrzesili legendę

Samochody luksusowe 2016-11-18

Jaguar I-Pace Concept - elektryczny kocur

Jaguar I-Pace Concept - elektryczny kocur

Premiery 2016-11-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jaguar XKSS - wskrzesili legendę
Jaguar XKSS - wskrzesili legendę
Oto odrestaurowany Jaguar XKSS, który został pokazany w Los Angeles. Auto odbudował zespół specjalistów z Jaguar Land Rover Classic. Powstanie kilka takich egzemplarzy.